A e ka humbur Apple thelbin e saj duke harruar optimizmin?

Muchos prej nesh tashmë ne e dimë në thellësi se si funksionon kompania nga Cupertino, jo vetëm sepse ne e ndjekim atë nga afër, por edhe sepse kemi pothuajse të gjithë kompletin e produkteve

Megjithatë ata po marrin më shumë arsyet të njerëzve që janë i zhgënjyer nga mungesa e ptomixaxion të produkteve të tyre, një lloj mantra softuerësh ajo mollë ka mbajtur fort deri në lamtumirë nga Steves Jobs. Ngjarjet e fundit të tilla si përplasjet masive në iOS 11 dhe shumë detaje të tjera po i bëjnë përdoruesit të reflektojnë për çështje të tilla të diskutueshme. 

Shumica e përdoruesve ata dekantojnë nga Apple për të gjithë mjedisin tuaj elektronik konsumatori jo pikërisht për shkak të modës, kush shkon në modë tenton të ketë vetëm i iPhone ose iPad de kthehet Apple shkoi shumë më përpara, optimizimi dhe uniteti i saktë midis të gjitha produkteve dhe shërbimeve të saj ishte e vetmja arsye që na bëri të shkonim pa marrë parasysh nje molle Ruani si ndërmarrja Cupertino ishte në gjendje të na ofronte çdo produkt që do të mbulonte një nevojë e tashmja apo e ardhmja. Por e gjithë kjo po ndryshon

Politika më pak kufizuese në nivelin e softuerit kanë bërë që edhe vetë Apple filloni të ulni shiritin në atë kohë të ofrojë edhe përmbajtjen e saj është mënyra se si arrin iOS 11, të jesh në gjendje të mburremi se është sistemi operativ nga Apple me dizajn më pak kujdes kemi parë në histori nga kompanitë. Nëse kësaj i shtojmë gabime të shumta softuer të dy në iOS si në macOS në nivelin e ekzekutimit të thjeshtë e detyrave, kjo na jep shumë se te mendosh. Duket Apple ka ulur shiritin përkundër që kompania llogari me më shumë shërbime softuerësh që kurrë ... Çfarë mendoni? A e ka ulur Apple cilësinë e produktit të saj softuer?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Diego Rodriguez-Vila dijo

  Patjetër. IOS 11 është një fatkeqësi e vërtetë.

 2.   ErMasLoko dijo

  Po, e vërteta është që iOS11 në optimizim është një katastrofë e vërtetë. Se një iPhone 8 me një të gjithëfuqishëm A11 Bionic, hov në disa animacione, ngec në disa raste, dhe dështon aq herë sa bën…. Isshtë për t'ju bërë të shikoni Apple.
  Dhe për të mos përmendur defektet e "vogla" të dizajnit, kjo ishte më parë e paimagjinueshme ...

  Shpresojmë se do të vendosë bateritë sa më shpejt të jetë e mundur dhe do të lustrojë iOS11 në mënyrën më të mirë të mundshme, sepse tregon se akoma nuk ka një sistem operativ të qëndrueshëm.

  të fala

 3.   koniak dijo

  A keni instaluar nga e para pa rivendosur ndonjë rezervë? 6-të e mia nuk kanë hov ose vonesa ... një 8 është shumë e rrallë që i kam, mendoj ...

  1.    Jose Francisco dijo

   Po.
   Unë kam një iPhone 8 dhe po shkon keq. IPhone SE im me iOS 10 po dilte më mirë.
   Dhe për të mos përmendur MacOS High Sierra ... fatkeq në shumë aspekte ...
   Një keqardhje.

 4.   Charls dijo

  Unë kam dëgjuar këtë në lidhje me optimizmin që nga IOS 7 dhe jam lodhur prej tij.
  Për arsye të ndryshme unë kam qenë pa iPhone për një muaj dhe nuk mund ta imagjinoni sa më mungon. Tani për tani jam me një Android me rreze të mesme të lartë (Samsumg) dhe si të them ... nganjëherë jam edhe dembel të bie me celular, është i ngadaltë dhe i rëndë, shumë më pak intuitiv se IOS, ndërsa shtoj aplikacione telefoni ngadalësohet gjithnjë e më shumë, në 1 muaj më është dashur të rinis telefonin më shumë sesa kam bërë në tre vjet me iPhone, karikimi i telefonit në 100% zgjat më shumë katër orë (iPhone pa karikim të shpejtë 100% në dy më shumë) orë ose më pak).
  Supozoj se me një Android të nivelit të lartë, shumë prej këtyre problemeve nuk do t'i kishin. Në të vërtetë, asnjë kompani nuk më paguan, pse e inkurajoj veten të shpreh mosmarrëveshjen time me këtë artikull? Epo, për të treguar një buton, natën e kaluar isha duke gishtuar iPhone 5S të gruas sime, mund të themi se tani është ekuivalente me një terminal të mesit, dhe vërtet, sa më shumë që e përdorja atë, aq më shumë dëshiroja të kisha një iPhone përsëri ... i qetë, i menjëhershëm, natyrisht ...
  Kjo është arsyeja pse ne duhet t'i japim kohë IOS 11, kemi dashur të hapim sistemin, apo jo? Epo, kjo çon në shqetësime në optimizmin e sistemit që Apple me siguri do të korrigjojë në azhurnimet e ardhshme, për një kohë të shkurtër IOS11 do të rrjedhë siç bën IOS 10 tani, i cili gjithashtu kishte problemet e tij në versionet e para.

  Sa i përket dizajnit më të keq të IOS 11, kjo është një çështje shije, unë ende mbaj mend se sa IOS 7 u kritikua, tani ... kush kthehet në Esqueumorphism ??

  Përshëndetje dhe është vetëm mendimi im.

  1.    Adrián dijo

   Unë kam një OnePlus3T dhe në punë kam një Galaxy J5. Dallimi është i thellë. Ndiej të njëjtën ndjenjë si ju, përtacinë e përdorimit të telefonit të punës. Por kjo nuk është për shkak të Android, është për shkak të Samsung. Midis 3T dhe Galaxy ka dy botë e gjysmë ndryshimi, nuk është as i krahasueshëm.