Apple ka ulur në mënyrë drastike çmimin e adaptorëve të saj USB-C

makbook-pro-2

MacBook Pro i prezantuar javën e kaluar duhet të ketë pasoja. Kishte pak zëra kritikë (të parët e mi) me faktin se vetëm portat UBS-C janë përfshirë në laptopin e ri profesional nga kompania Cupertino. Ndërsa është e vërtetë që USB-C është e ardhmja, nuk ishte e nevojshme të vriteshin standardet si të përshtatshme si HDMI, ose fakti i eliminimit të një lexuesi të kartave SD, kartat nga ana tjetër shumë të popullarizuara në fotografinë profesionale dhe ata që Apple do t'ju detyrojë të përdorni një lexues, dhe jo vetëm çdo lexues, do t'ju duhet një lexues USB-C, ishte koha të ulni kostot kur blini adaptorë?

Për të gjitha këto, Apple ka vendosur të ulë çmimin e një pjese të mirë të adaptorëve dhe kabllove me përmbajtje USB-C, ne imagjinojmë se me synimin për të ndriçuar ekzistencën pak për të gjithë përdoruesit e një MacBook Pro.

 • Nga USB-C në USB kushton 9 €
 • Thunderbolt 3 (USB-C) në Thunderbolt 2 tani kushton 29 €
 • USB-C në Rrufe (1 metër) tani kushton 19 €
 • USB-C në Rrufe (2 metra) tani kushton 29 €
 • Multiport me HDMI, USB dhe USB-C tani kushton 49 €
 • Multiport me VGA, USB dhe USB-C tani kushton 49 €

Për më tepër, kabllot e zakonshme të karikimit të lidhjes USB-C nuk janë ulur fare, megjithëse për këtë lloj nevoje ne rekomandojmë cilado markë që njihet në Amazon, e cila do të jetë shumë më e lirë se ato në bllok.

Duhet të theksohet se Apple nuk ka bërë një hap me teknologjinë kur bëhet fjalë për të përfshirë vetëm portat USB-C në MacBook Pro, le të themi se ka kaluar dy popuj, duke krijuar një problem serioz për shumë pajisje, të lehtë për t'u zgjidhur duke përvetësuar adaptuesit pasues, për një çmim "modest" në Apple Store, sepse që kur filloni të shpenzoni pothuajse 2.000 €, nuk do të kruheni në kabllo.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos dijo

  Diten e mire!
  mmm dhe sapo bleva një adapter (USBC -> USB) për 25 € që duhet të mbërrijë nesër ,,, a mendoni se mund ta kthej dhe të kërkoj një rimbursim pa probleme?
  Faleminderit dhe Regards!

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Sigurisht që mundeni.