Apple ndalon nënshkrimin e iOS 10.3.2

Apple vazhdimisht ndalon nënshkrimin e versioneve më të vjetra të firmware për pajisjet e saj mobile disa javë pasi lëshoi ​​një version të ri. Por kësaj here Djemtë e Cupertino kanë marrë tre javë që kur do të lëshojë iOS 10.3.3 versionin që Apple po nënshkruan aktualisht, nëse kemi nevojë për të rivendosur pajisjen tonë pa pasur ndonjë problem me të.

Deri disa orë më parë, Apple do të na lejonte të instalonim iOS 10.3.2 dhe iOS 10.3.3. Qëllimi i vetëm për të instaluar iOS 10.3.2 do të ishte në rast se më në fund shfaqet një jailbreak për këtë version të iOS, diçka që lartësia e vitit në të cilin gjendemi eshte shume e pamundur.

Për përdoruesit e tanishëm të jailbreak, ky lajm nuk ka ndonjë interes të veçantë, pasi jailbreak-u zyrtar i fundit është ai i lëshuar nga Yalu dhe është i pajtueshëm vetëm me të gjitha pajisjet deri në iOS 10.2, por ilustron Përpjekjet e Apple për të siguruar që të gjithë e kanë pajisjen e tyre të azhurnuar në versionin më të fundit, padyshim për sa kohë që nuk jeni të gatshëm të hiqni dorë nga jailbreak, një jailbreak që është bërë gjithnjë e më shumë një objekt i dëshirës që është shumë e vështirë për tu arritur.

Nëse jeni përdorues të iOS 10.3.2 dhe nuk keni ndërmend të azhurnoheni në iOS 10.3.3 në rast se tingëllon flauti dhe një grup hakerash nis një jailbreak, thjesht duhet të keni kujdes me njoftimet që iOS i dërgon pajisjes, duke na ofruar mundësinë e të qenit në gjendje të kryejmë instalimin në orët në të cilat ne nuk e përdorim pajisjen tonë, kjo do të thotë, në agim. Gjëja më e mirë që mund të bëjmë është të shkojmë atje ku ndodhen aplikacionet e shkarkuara brenda Cilësimeve - Të përgjithshme dhe të fshijmë azhurnimin që do të jetë shkarkuar dhe pritet të fillojë vetëm instalimi i tij.

Por siç kam komentuar, nuk ka shumë gjasa që në këtë pikë mund të shfaqet një jailbreak për iOS 10.3.2, por gjëra më të çuditshme që zhvilluesit mund të na sjellin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Louis V dijo

    Faleminderit Zotit, sepse çfarë pëlhure po formonin që nga iOS 10.2 .... për fat të mirë me iOS 10.3.3 përmirësimi i stabilitetit është i dukshëm dhe tani iPhone im është si disa muaj më parë.