Apple lëshon iOS 14.2 GM për zhvilluesit që rregullojnë njoftimin përsëritës

iOS 14.2 arrin versionin e tij Master Master

La beta e katërt iOS 14.2 arriti dhjetë ditë më parë dhe që nga ajo kohë, një njoftim i përsëritur këshilloi të gjithë përdoruesit të azhurnojnë beta. Sidoqoftë, nuk kishte asnjë beta për tu azhurnuar pasi e katërta ishte më e reja. Për të zgjidhur këtë problem, Apple ka vendosur bateritë dhe ka lëshuar në treg beta e pestë që tashmë është pagëzuar si Mjeshtër i Artë. Dua të them, kjo do të ishte version përfundimtar që do të shohin dritën në javët e ardhshme. Këtu kujtojmë risitë kryesore të një sistemi operativ që ka qenë në beta që nga 18 shtatori.

Beta e pestë e iOS 14.2: Mjeshtri i Artë

Një sistem operativ që është në beta azhurnohet duke lustruar detajet derisa të arrijë një version plotësisht të qëndrueshëm pa gabime. Ky version i fundit që do të jetë ai që bëhet i disponueshëm për të gjithë është ai që njihet si Golden Mastera (GM) ose Kandidati i Lirimit (RC). Në vitet e fundit, termi Mjeshtër i Artë po ndërpritet aq shumë sa të zëvendësohet nga Lëshoni kandidatin. Sidoqoftë, ato janë terma të ngjashëm që flasin për këtë periudha beta e një versioni ka përfunduar dhe është në dispozicion për shpërndarje zyrtare.

Artikulli i lidhur:
Mesazhi "Një azhurnim i ri i iOS është i disponueshëm" shfaqet në mënyrë të përsëritur në pajisjet me beta të iOS 14

Dje Apple lëshoi ​​Masterin e Artë të iOS 14.2. Kjo është beta e pestë e lëshuar për zhvilluesit dhe ka zgjidhur problemin e njoftimeve të përsëritura që ju thamë dje në blogun tonë. Përveç kësaj, nuk janë gjetur ndryshime të mëdha pasi që nëse Apple prezantoi funksione ose mjete të reja, ata do të duhej të testoheshin nga zhvilluesit, të lëshonin një tjetër beta të qëndrueshëm dhe të vononin lëshimin përfundimtar të iOS 14.2.

Çfarë ka të re në iOS 14.2: shumë e larmishme

Vegla e re Shazam në Qendrën e Kontrollit iOS 14.2

Kujtojnë se iOS 14.2 sjell me vete një widget të ri Shazam për Qendrën e Kontrollit, mbështetje për këllëfët prej lëkure MagSafe për iPhone 12, sfonde të reja, 100+ emoji të reja, tarifimi i optimizuar për AirPods, njoftimi i nivelit të audios së kufjeve, mbështetja e intercom HomePod, pamja e statistikave në API të njoftimit të ekspozimit dhe shumë më tepër.

Bastet janë në tryezë Kur do ta shohim përfundimisht iOS 14.2? Epo, ka shumë zëra që tregojnë se do të dalë së bashku me iPhone 12 mini dhe iPhone 12 Pro, kështu që piruni është midis 6 nëntorit, kur fillojnë rezervimet dhe 13 nëntorit, kur njësitë e para fillojnë të transportohen. Dëshironi të keni versionin e ri në pajisjen tuaj?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.