Apple lëshon Beta e Dytë Publike të iOS 10.1

ios-10

Të përpiktë sikur të ishte një zotëri i përsosur britanik, dje pasdite Apple lëshoi ​​betën e dytë të azhurnimit të ardhshëm të iOS 10 për të gjithë ata përdorues të regjistruar në programin publik beta të ndërmarrjes Cupertino.

Ky version i dytë i pamjes paraprake për qëllime testimi vjen dy javë pas lëshimit të beta-s së parë publike të iOS 10.1, dhe vetëm njëzet e katër orë pas lëshimit. versioni i provës së dytë është vënë në dispozicion të zhvilluesve.

Apple dhe përdoruesit punojnë shumë për të përmirësuar iOS 10.1

Kanë kaluar tre javë të shpejta që nga e Marta e kaluar, 10 Shtator, iOS XNUMX u lansua zyrtarisht për të gjithë përdoruesit. Që nga ajo kohë, të gjithë kemi shijuar lajmet e bollshme në Mesazhe, Fotografitë, Hartat, njoftimet ose ai ekran i ri i shkëlqyeshëm i widget-it që na pëlqen aq shumë, ndër veçori të tjera të reja. Por ju tashmë e dini që në Cupertino duket se ata kurrë nuk pushojnë në mënyrë që ne të shijojmë përvojën më të mirë të mundshme në pajisjet tona iPhone, iPad dhe iPod Touch. Pasqyrimi i tij është ky ritmi frenetik i lëshimeve javore të beta-s se kjo javë tashmë arrin versionin e saj të dytë.

Beta e dytë publike e iOS 10.1 është tani në dispozicion dhe mund të shkarkohen dhe instalohen nga vetë terminalet përmes OTA sikur të ishte një azhurnim më shumë.

Si të bashkoheni në programin publik beta

Për ta bërë këtë, duhet të regjistroheni në programin publik beta të kompanisë, i cili gjithashtu do t'ju japë qasje në versionet beta të macOS Sierra dhe sistemet e ardhshme operative.

Nëse dëshironi të bëheni pjesë e programit beta të Apple-it, gjithçka që duhet të bëni është të bëni regjistrohuni në faqen e internetit kompania përdor kredencialet e tua të Apple ID. Pasi të keni shkarkuar dhe instaluar profilin e nevojshëm në iPhone ose iPad siç tregohet në internet, do të jeni në gjendje të hapni aplikacionin Settings -> General -> Azhurnimi i softuerit dhe beta e fundit e iOS 10.1 do t'ju presë atje .

Mos harroni se versionet beta janë vetëm ato, versionet që janë në fazën e testimit dhe që për këtë arsye mund të përfshijnë gabime, dështime të sistemit dhe të jenë të paqëndrueshme. E vërteta është se dështimet kanë qenë minimale për një kohë të gjatë por gjithsesi, mbajeni në mendje dhe përpiquni ta instaloni mundësisht në një pajisje dytësore.

Risi e madhe e iOS 10.1

iOS 10.1 është azhurnimi i radhës në sistemin operativ celular të Apple për iPhone dhe iPad. Ai nuk përfshin ndryshime në dizajn ose karakteristika ose funksione të reja, por përkundrazi përqendrohet në rregullime të defekteve në kod dhe përmirësime për të adresuar çështjet e zbuluara që nga dalja zyrtare e iOS 10 dhe për të përmirësuar stabilitetin, performancën dhe sigurinë e përgjithshme të sistemit. Megjithëse ekziston një përjashtim i shkëlqyeshëm dhe interesant: modaliteti i ri Portret.

kjo Modaliteti i portretit që do të mbërrijë me iOS 10.1 do të jetë ekskluziv për përdoruesit e iPhone 7 Plus të ri sepse përfiton nga kamera e dyfishtë e kësaj pajisjeje. Karakteristika e re përpiqet të imitojë me shumë sukses llojin e thellësisë së fushës së imazheve që mund të merren me një aparat fotografik të nivelit të lartë DSLR, duke lejuar subjekti i fotografisë qëndron në një sfond të paqartë ose të paqartë.

Apple lëshon Beta e Dytë Publike të iOS 10.1

kjo Modaliteti i ri i Portretit i iPhone 7 Plus bazohet në teknologjinë e fituar nga Apple pas vitit blerja e ndërmarrjes LinX. Kur kjo mënyrë është aktivizuar nga përdoruesi (në të njëjtën mënyrë si në aplikacionin Kamera zgjedhim video, panoramike, etj.), Sistemi përdor lentet 56 mm për të kapur imazhin, ndërsa lentet me kënd të gjerë mbledh të dhënat perspektive që ato të analizohen nga procesori i integruar i sinjalit të imazhit për të ndërtuar një hartë të thellësisë dhe për ta ndarë imazhin në shtresa.

Me algoritme të të mësuarit makinerik funksioni njeh njerëzit, kafshët dhe objektet që janë në plan të parë, të cilave u jepet qendra e vëmendjes duke turbulluar pjesën tjetër të imazhit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   përdorues dijo

    A do të kthehet rrëshqitja për të zhbllokuar?