Apple përfiton nga kontributi i saj në fushën e shëndetësisë

Apple thekson kontributin e saj në shëndet

Apple u tregon gjoksin përdoruesve dhe komunitetit në përgjithësi, për mënyrën e menaxhimit të shëndetit personal. Si një kompani e famshme për Mac-ët ka arritur të lançojë pajisje të afta për të zbuluar problemet e zemrës, tumoret apo edhe për të nisur thirrjet e urgjencës në rast aksidenti apo rënieje. Nëse shikoni imazhin, i cili i përket hyrje në faqen zyrtare të internetit, ne shohim se si vlerësohen pajisjet e ndryshme të Apple që ndikojnë në këtë fushë, por edhe kontekstet. Sport me Apple Watch dhe shërbime mjekësore me iPad. Kjo është ajo për të cilën Apple qëndron jashtë. Për shkak të globalitetit të saj.

Apple ka paraqiti një kallëzim që na tregon një imazh statik të së tashmes, të momentit të tashëm në të cilin Apple është pozicionuar si një nga kompanitë që po ndërhyjnë më shumë dhe po ndihmojnë që shëndeti personal të jetë gjithnjë e më i mirë. Por kjo duhet të bëhet në disa drejtime dhe ne kemi nga Apple Watch që na ndihmon të monitorojmë veten dhe na motivon për të arritur qëllimet sportive, deri në bashkëpunimin e shërbimeve mjekësore që përdorin pajisje dhe softuer Apple për të monitoruar pacientët. Duke kaluar nëpër Apple Fitness + dhe aftësinë e tij për të bërë sport në çdo kohë, kudo.

Me fillimin e iOS 16 y watchOS 9 këtë vjeshtë që vjen, Apple Watch dhe iPhone do të ofrojnë funksione që do të fokusohen në 17 fusha të shëndetit dhe fitnesit. Shëndeti i zemrës, gjumi, lëvizshmëria, shëndeti i grave dhe shumë më tepër. Në të gjitha këto seksione ne kemi pasur tashmë shembuj praktikë se si Apple Watch ka shpëtuar jetën e disa njerëzve në jetën reale ose se si aplikacionet ndihmojnë për të kontrolluar më mirë aspekte të ndryshme personale.

Ka shumë më tepër të dhëna në raportin e lartpërmendur që mund të aksesohen në tërësinë e tij 59 faqe plot shpjegime dhe pritshmëri. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.