Apple mund të hapë një anije të re Apple Store në Stokholm

dyqan-mollë-rrugë-regjent

Nëse ka një gjë për të cilën Apple është krenare, përveç produkteve të saj, ato janë dyqanet e saj fizike. Një referencë botërore për shumë kompani në sektorin e shërbimit ndaj klientit dhe në kujdesin estetik që ata paraqesin, ata kanë ndërtuar famën që gëzojnë aktualisht pikat më të njohura të shitjes së pajisjeve nga kompania e mollëve. Aq më shumë, saqë disa prej tyre janë bërë pika reale takimi për shumë nga ndjekësit e kompanisë së krijuar nga Jobs dhe Wozniak.

Për disa kohë tani, ne kemi parë se si ardhja e Angela Ahrendts në radhët e Apple ka ndikuar gjithashtu në këto dyqane, të cilat kanë ndryshuar pamjen e tyre në kërkim të elegancës dhe ekskluzivitetit më të madh. Efektet e tilla janë edhe më të prekshme në vende të tilla si Apple Store i dedikuar ekskluzivisht Apple Watch e vendosur në departamentin e dyqaneve Selfridges në Londër, ku gjejmë pemë brenda dyqanit dhe disa punonjës që kanë ndryshuar bluzat e tyre të zakonshme për kostume të papërlyera.

Tani, kompania do të kërkojë të hapë një nga dyqanet e saj kryesore Apple Stores në kryeqytetin suedez, i cili tani do të strehonte një dyqan me një dizajn që Mund të kujtojë Rrugën mitike të Pestë që ndodhet në New York. Me sa duket, negociatat me autoritetet komunale tashmë kanë filluar dhe ky projekt i ri mund të konfirmohet shumë shpejt.

Lidhur me vendndodhjen, Kopshti i Mbretit konsiderohet si një vend i mundshëm, një vend ku dritaret e mëdha të dyqanit ju lejojnë të shijoni në tërësi mjedisin përreth së bashku me një font dhe një pikë rivendosjeje. Pa dyshim, Dyqanet e Apple po ndjekin një kurs të ri dhe ne na pëlqejnë ndryshimet që po shohim (për momentin).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.