Apple mund të shtrijë skanerin LiDAR në të gjithë gamën e iPhone 13

LIDAR

Nuk ka dyshim se ky vit do të ndodhë si ai i mëparshmi, dhe kur të mbërrijë ngjarja prezantuese e iPhone-ve të rinj të vitit 2021 ne tashmë do të dimë pothuajse gjithçka rreth tyre. Një thashethem i ri doli nga vetë prodhuesit e përbërësve, është shfaqur sot.

Dhe kjo na tregon se Skaneri LiDAR që montojnë iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro aktual do të arrijë të gjithë gamën e iPhone 13 të ardhshëm. Kështu do të pushojë së qeni një nga elementët diferencues midis iPhone dhe iPhone Pro siç ndodh këtë vit.

Duket se Apple do të montojë skanerin tuaj LiDAR në të gjithë linjën e iPhone 13 në 2021, në vend të vetëm modelet Pro dhe Pro Max, siç është aktualisht rasti. Kjo deklaratë ka dalë nga vetë zinxhiri i furnizimit, siç është publikuar  DigiTimes.

Për herë të parë u prezantua në iPad Pro në Mars 2020 dhe më pas iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max, skaneri LiDAR është një sensor i vogël që përdor Zbulimi 3D për të matur distancën nga objektet përreth deri në pesë metra larg.

Kjo teknologji bën të mundur rritjen e përvojave të realitetit të shtuar dhe aftësive të tjera unike, siç është aftësia për të matur lartësinë e një personi në çast, ose Skanimi i objektit 3D.

Apple shpesh paraqet veçori ose specifikime të reja në pajisjet e nivelit të lartë para se t'i zgjerojë ato në pajisje të nivelit më të ulët në vitet e mëvonshme. Për shembull, në vitin 2019, ndërsa Shfaq OLED Ata ishin të kufizuar në iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max, me iPhone 11 duke përdorur një ekran LCD, që nga viti 2020 e gjithë linja iPhone 12 është e pajisur me ekranet OLED.

Pra, nuk është për t'u habitur që në modelet që prezantohen këtë vjeshtë, skaneri LiDAR nuk është më një diferencues midis diapazonit "normal" dhe Pro. Tani do të ishte interesante që dikush të na filtronte se çfarë do t'i dallojë ata. Jini të sigurt, ne do ta dimë para prezantimit tuaj. Sigurisht


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.