Apple përgatitet të hapë dyqanin e parë Apple në Meksikë dhe në Colonia

dyqane molle-meksiko-qyteti-03

Kompania me qendër në Cupertino vazhdon të punojë në dyqanet e saj Apple, duke u zgjeruar ndërkombëtarisht në vendet ku ende nuk kishte një prani, të tilla si Meksika dhe Singapori, ku ai hapi së fundmi dyqanin e tij të parë. Meksika ka pritur për shumë vite që Apple të shqetësojë hapjen e dyqanit të saj Apple. Ishte në fillim të vitit kur Tim Cook njoftoi zyrtarisht hapjen e dyqanit të parë në vend, por duket se nuk do të jetë i vetmi, pasi që sipas disa thashethemeve, gjatë vitit të ardhshëm mund të hapë dyqane të reja në vend.

dyqane molle-meksiko-qyteti-01

Si zakonisht kur afrohet hapja e një dyqani të ri, Apple mbulon të gjithë aksesin vizual në dyqan me panele, zakonisht të zeza. Por këtë herë, Apple ka vendosur të mbulojë dritaret që i japin akses dyqanit me një pikturë murale shumëngjyrëshe që fillon nga një shenjë që e titulloi atë si "Përshëndetje Meksikë, Ne kemi shumë për të festuar". Dyqani i parë Apple në Meksikë së shpejti do të hapet në Qendrën Tregtare Santa Fe në Mexico City.

dyqan molle-kolonje-03

Por siç informova në fillim, nuk është dyqani i vetëm që Apple do të hapë së shpejti, pasi në qytetin e Këlnit, Gjermani, Apple gjithashtu planifikon të hapë dyqanin e dytë Apple. Siç mund ta shohim në imazhet që shoqërojnë këtë artikull, panelet që mbulojnë dyqanin janë tipike për Apple Store, të zeza ku nuk mund të vlerësohet asnjë detaj i jashtëm ose i brendshëm i ambienteve. Punimet e këtij dyqani të ri në Këln filluan në prill dhe sipas disa qytetarëve punimet duket se janë drejt përfundimit, kështu që hapja është praktikisht e menjëhershme. Megjithëse Apple nuk e ka konfirmuar zyrtarisht ditën e pritshme të hapjes së njërit prej këtyre dy dyqaneve. Nga iPhone i Actualidad ne do t'ju informojmë përpikërisht, veçanërisht nga App Store i miqve tanë në Meksikë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   iOS-të dijo

  Mirë për Meksikën, ju tashmë do të keni një tempull të Mollës dhe mund ta shihni se është gjëja më e afërt me një sekt. Besnikët e tyre kanë tempujt e tyre dhe mesian e tyre tashmë të vdekur Steve Jobs hahahaha. Naa vërtet, është një gëzim të kesh një të tillë në qytetin tënd, të shpëton nga shumë probleme dhe mund të shohësh dhe provosh produktet

 2.   Damien dijo

  Deri queeeee! Më në fund na vunë re! Sepse rishitësit këtu lënë vërtet shumë për të dëshiruar! Hetoni kur do të jetë hapja dhe shpresojmë që ata së shpejti të përhapen në Guadalajara dhe Monterrey, të cilat janë qytetet më të rëndësishme në vend!
  Përshëndetje nga Meksika!

  1.    Ignacio Sala dijo

   Për mua tingëllon që Monterrey është ndër qytetet e tjera ku Apple mund të hapë një tjetër Dyqan Apple.

 3.   Ivan dijo

  Ky dyqan ishte i mbuluar në fillim të ndërtimit me batanije të zeza, por Apple sapo ka vendosur këtë reklamë shumëngjyrëshe që simulon ngjyrat e veshura nga trajinara të Liqenit Xochimilco në Mexico City.
  https://www.youtube.com/watch?v=hAM7wxW0nwk

  1.    Ignacio Sala dijo

   Faleminderit shumë Ivan për informacionin tuaj. Ne nuk do të shkojmë në shtrat pa mësuar edhe një gjë.
   Përshëndetje.