Apple përgatitet të rihapë Apple Store Fifth Avenue dhe kubin e tij legjendar të qelqit

Apple Store Fifth Avenue

Pritjes duket se i erdhi fundi, si për Manhattanitët, ashtu edhe për miliona turistë që vizitojnë Nju Jorkun çdo vit. Pas gati 3 vjet punë të brendshme, dyqani historik i Apple në Fifth Avenue është gati të rihapet. Kubi që e ka bërë të njohur këtë dyqan tashmë po shkëlqen me gjithë shkëlqimin e tij, me një film të ylbertë në kristalet e tij.

Apple po promovon rimodelimin me parullën "Gjithmonë e hapur për mendje të hapur", një moto që fatkeqësisht nuk shoqërohet me ndonjë datë që tregon se kur është planifikuar rihapja e saj. Apple njoftoi në maj 2016 se dyqani do të mbyllet përkohësisht. Në janar 2017, dyqani ishte i mbyllur për publikun dhe dyqani u zhvendos në një lokacion të zënë më parë nga dyqani i lodrave FAO.

Në maj të po këtij viti, Apple filloi çmontimin e kubit. Vetëm një vit më vonë, Mars 2018, kur u mblodh kubi mitik i kristalit, një kub që fillimisht ishte i përbërë nga 90 pjesë, por që gjatë rinovimit të vitit 2011 u reduktua në vetëm 15. Ideja e krijimit të këtij kubi qelqi si një mënyrë për të hyrë në dyqan erdhi nga vetë Steve Jobs.

Apple Store Fifth Avenue

Fifth Avenue Apple Store është rindërtuar plotësisht nga themeli. Hapat e konservuar zëvendësojnë shkallët e vjetra prej xhami që ngjiten në kubin mitik. Sheshi ku ndodhet kubi është rivendosur duke shtuar dritare xhami rrethore që sigurojnë dritë natyrore brenda në dyqan.

Në një prej kristaleve që janë pjesë e kubit, mund të lexojmë mesazhin e mëposhtëm:

Nën sipërfaqen e Rrugës së Pestë, së shpejti do të zbuloni një hapësirë ​​të rimagjinuar ku krijimtaria është gjithmonë e mirëseardhur. Një dyqan 24 orë me dyer të hapura për dritat e ndritshme dhe ëndrrat e mëdha të këtij qyteti, gati për të frymëzuar atë që mund të bësh, zbulosh dhe bësh më tej.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.