Apple përkujton Ditën e Veteranëve në App Store

app-store-veteranët

Mbi 11 Nëntori ishte Dita e Veteranëve në Amerikë, një festë që kujton të gjithë burrat dhe gratë që kanë shërbyer në ushtrinë amerikane. Një ditë shumë e rëndësishme në Shtetet e Bashkuara, e krahasueshme me festa të tilla si 4 korriku i famshëm ose Falënderimet.

Apple e di rëndësinë e kësaj dite dhe ka dashur të nderojë gjatë këtyre ditëve të gjithë ata që shërbyen në Ushtrinë e Shteteve të Bashkuara duke shpallur dhe mbrojtur lirinë e të gjithë Amerikanëve (mendimet veç e veç). Dhe ka qenë e tija Tim Cook i cili ka nderuar kujtimin e këtyre veteranëve përmes llogarisë tuaj në Twitter dhe duke mundësuar një seksion special në Dyqanin e Aplikacioneve Amerikane ...

gatuaj-tim-veteranë

Krenar për të punuar përkrah këtyre, dhe të tjerëve, veteranë të Apple. Ne nderojmë të gjithë burrat dhe gratë trima që kanë sakrifikuar për të mbrojtur lirinë tonë.

Kjo ka qenë cicërima e shoqëruar me fotografinë e mëparshme që Tim Cook postoi në llogarinë e tij në Twitter, një fotografi në të cilën mund të shohim disa nga veteranët të cilët aktualisht janë pjesë e kompanisë së mollëve. Një kujtim që, siç thamë, ka shoqëruar një seksion të ri në skedën kryesore të App Store me aplikacione me përmbajtje të kësaj dite: aplikacione rreth lajmeve ushtarake, shëndetit dhe mirëqenies dhe mjete të dobishme për jetën e përditshme.

Përveç seksionit të ri të App Store, a Lista speciale për luajtje në Apple Music me muzikë të zgjedhur nga disa prej veteranëve me të cilin Apple ka në radhët e saj. Një kujtim interesant që është pjesë e fushatave të ndryshme lokale që Apple bën në secilin vend ku ka një App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.