Dërgimi i parave me Apple Pay do të mbërrijë në pajisjet tona në tetor

Apple Pay

Siç u prezantua në WWDC të fundit në korrik, Apple Pay do të rinovojë funksionet e tij duke shtuar mundësinë e dërgoni para te miqtë tanë ose të familjes pa pasur nevojë për aplikime të palëve të treta. Edhe pse u prezantua disa muaj më parë dhe madje edhe me lëshimin e iOS 11 nuk e kemi parë, tashmë ka disa të dhëna se ai do të mbërrijë në fund të Tetorit.

Në parim u njoftua për vjeshta e këtij viti 2017, kështu që ne ende kemi kohë për ta parë atë dhe në fakt, nga faqja zyrtare e Apple mund të shihni se si ata e specifikojnë atë në shtyp të vogël.

Apple Pay me Apple Watch Series 1

Çfarë është Apple Pay?

Ky shërbim i ri Apple Pay do të lejojë dërgoni direkt me lehtësi përmes aplikacionit Wallet. Jo vetëm që mund të bëhet prej tij por do të jetë gjithashtu në dispozicion nga aplikacioni vendas i mesazhe dhe madje edhe Siri do të jetë në gjendje të kryejë këtë kërkesë. Pasi paratë të jenë dërguar, ato do të ruhen direkt në kartat bankare të ruajtura, qofshin ato debitore apo kreditore, duke qenë në dispozicionin tonë menjëherë.

Përputhshmëria e Apple Pay

Padyshim, për ta bërë këtë me këtë veçori të re do të jetë e nevojshme që të kemi versionin më të fundit të sistemit operativ në fjalë iOS 11.1 dhe WatchOS 4 versionet më të fundit në kohën e botimit të këtij artikulli. Përveç kësaj, ne ende nuk kemi gjetur shenja të kësaj karakteristike në pajisjet tona, kështu që do të duhet të presim deri në lëshim për të parë plotësisht se si do të jetë ky shërbim i ri.

Për momentin duket se Apple është përqendruar vetëm në shitjen e pajisjeve të saj të reja iPhone 8 dhe 8 Plussi dhe e reja Seria Apple Watch 3. Pavarësisht kësaj dhe siç tregojnë vlerësimet, ka mbetur shumë pak kohë për të qenë në gjendje të përdorin këtë shërbim, i cili ne jemi të sigurt se do të jetë një risi e madhe për të qenë në gjendje të menaxhojnë para midis miqve dhe familjes nga pajisjet tona Apple, pa pasur nevojë të varen nga aplikimet e tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.