Apple Watch do të mbarojë të aksioneve

TimePorter-Apple-Watch-07

Duket se planet e Apple për të zvogëluar stokun aktual të Apple Watch kanë funksionuar. Disa muaj më parë Apple filloi ul çmimin e modeleve kryesore të tij, qartë me synimin për të filluar zvogëlimin e numrit të pajisjeve të disponueshme para prezantimit të modelit të ri, data e pritshme e të cilit është prezantimi 7 shtator, së bashku me iPhone 7, megjithëse nuk do të dilte në shitje deri në fund të vitit, pak para Krishtlindjeve. 

Aktualisht çeliku Apple Watch nuk është i disponueshëm në shumë dyqane fizike të Apple dhe nëse dikush dëshiron ta blejë atë duhet ta bëni përmes dyqanit online. Për momentin vetëm një model çeliku Apple Watch është i disponueshëm në internet dhe disa prej modeleve të aluminit gjithashtu kanë mbaruar stokun në internet por janë në numër më të madh se modeli i aluminit.

Të gjitha duket se tregojnë se Apple dëshiron të ndalojë shitjen e modelit të çelikut të gjeneratës së parë Apple Watch dhe lini vetëm modelin e aluminit për shitje kur Apple Watch 2 të lançohet, duke ulur atë model edhe më shumë në çmim dhe duke e lënë atë si modelin e hyrjes. Një lëvizje e ngjashme me atë që bën sa herë që lançon një model të ri iPhone, ku lë vetëm modelet me kapacitet më të vogël.

E ardhmja Apple Watch 2 do të jetë më i shpejtë përveç integrimit të një GPS që do të ndihmojë përdoruesit në trajnimin e tyre në natyrë, duke qenë në gjendje të dinë në çdo kohë rrugën që ata kanë ndjekur pa pasur nevojë të mbajnë iPhone. Për më tepër, sipas thashethemeve të fundit, ky model i ri do të ketë një bateri me kapacitet më të lartë për të qenë në gjendje të ofrojë mbështetje për GPS pa u zvogëluar shumë kur e përdorim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.