Apple vazhdon të ndihmojë Kinën me donacione milionerë

Tim Cook Kinë

Ne mund të jemi të sigurt se Apple është një kompani që, si çdo kompani tjetër, dëshiron të bëjë para, askush nuk mund ta mohojë këtë. Ajo që nuk mund të mohohet është se firma Cupertino është gjithmonë e gatshme për të kontribuoni në grurin tuaj të rërës përballë fatkeqësive të mundshme me të cilat përballet planeti ynë në shumë raste me dhurime miliona dollarësh përballë katastrofave natyrore dhe tani me këtë pandemi të stërmadhe që prek tërë botën.

Kina është një vend i madh dhe shumë po thuhet tani për "vdekjet e mbuluara" të mundshme nga qeveria e vendit në këtë Kriza Covid-19, duke lënë mënjanë këto figura të fshehura të mundshme ose jo, e vërteta është se ata po kalojnë një kohë të keqe ashtu si pjesa tjetër e vendeve të botës ... Në këto raste, ai që nuk dështon në dhurimet e parave dhe materialit është Apple, dhe sipas të dhënave të fundit Apple do të kishte dyfishuar sasinë e parave dhe burimeve të dërguara në Kinë për të luftuar krizën e koronavirusit.

vet Tim Cook, foli direkt disa ditë më parë në rrjetin social Weibo për të shpjeguar se situata në vend është akoma shumë e komplikuar dhe se Apple do të vazhdojë të ndihmojë në çfarëdo mënyre që të munden për të luftuar virusin. Nga ana tjetër, vazhdojnë të shfaqen lajme për donacione dhe kontribute nga miliarderë të mëdhenj të këtij shekulli si Elon Musk, me aparatin e frymëmarrjes së tij Tesla ose rastin e Bill Gates, i cili po përdor pasurinë e tij për të mirën e të gjithëve fabrika që punojnë në zhvillimin e 7 vaksinave të mundshme kundër Covid-19. Në fund të fundit të gjithë po kontribuojnë dhe Apple padyshim që nuk mbetet mbrapa në të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.