Monument Valley 2 është përditësuar për të shtuar përmbajtje të re

Monument Valley 2

Që kur Monument Valley u lançua në App Store në 2014, ky titull është bërë një pikë referimi e lojërave me enigmaMe Në vitin 2017, ustwo, zhvilluesi i kësaj loje, lëshoi ​​Monument Valley 2, një lojë që zgjeron përmbajtjen e versionit të parë dhe nuk ka marrë përmbajtje të re që atëherë.

Dhe unë them që nuk po merrja përmbajtje të re, sepse aplikacioni sapo është përditësuar për shtoni katër skena të reja me të cilën ata duan të rrisin ndërgjegjësimin në mënyrë që të nënshkruajmë në nismën Playing for the Planet për ruajtjen e pyjeve.

Në përshkrimin e këtij azhurnimi të ri, ne mund të lexojmë:

Pylli i Humbur është një kapitull që ne kemi krijuar për të ndihmuar në mbrojtjen e pemëve, si pjesë e nismës Green Game Jam of Playing for the Planet.

Me këto katër skena intime, ne shpresojmë t'ju frymëzojmë që të nënshkruani peticionin Play4Forests dhe të shpallni interesin tonë të përbashkët për ruajtjen e pyjeve.

Objektivi i kësaj nisme, siç thuhet në faqen e tyre të internetit është:

Pyjet tona, një nga aleatët tanë më të mirë në luftën kundër emergjencës klimatike, po përballen me kërcënime në rritje. Zëri juaj mund të ndihmojë në sigurimin e një të ardhme më të mirë për pyjet dhe njerëzit. Si OKB, është misioni ynë të krijojmë ndryshime për një të ardhme të qëndrueshme, por vetëm me ndihmën tuaj ne mund ta bëjmë vërtet bashkësinë ndërkombëtare të veprojë.

Në Monument Valley 2 misioni ynë është të udhëzojmë një nënë dhe vajzën e saj në të udhëtim nëpër arkitektura magjike ku do të zbulojnë shtigje të pamundura dhe enigma të mahnitshme ndërsa zbulojnë sekretet e Gjeometrisë së Shenjtë.

Monument Valley 2 Isshtë në dispozicion në App Store për 1,99 euro. Nëse jeni një përdorues i Apple Arcade, mund ta shijoni këtë lojë me çmimin e pajtimit përmes Monument Valley + përveç 200 titujve të tjerë.

Monument Valley 2 (Lidhja e AppStore)
Monument Valley 24,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.