Mophie ridizenjon baterinë Juice Pack për ta bërë atë universale

Pas lëshimit në treg të një pajisjeje të re siç është iPhone 12 ose iPhone 12 Pro, është koha të zbulojmë se çfarë kanë rezervuar për ne zhvilluesit e palëve të treta. Unë tashmë kam komentuar në podcast se sa do të doja të shihja një çështje të palës së tretë që gjithashtu përfiton nga e reja MagSafe për pajisjet e vjetra. Sot ju sjellim një tjetër koncept i ndryshëm me të cilin të karikojmë iPhone-in tonë pa tel. Vjen nga Mophie dhe është Rishikimi i Paketës së famshme të Lëngjeve. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet.

Duhet thënë se kjo e re Juice Pack i Mophie nuk përdor iPhone të ri 12 MagSafe, në këtë rast gjejmë një bateri të jashtme që përdorni një kapje nga rastet e reja të Mophie për të qëndruar të lidhur me iPhone-in tonë. Karikimi është plotësisht pa tel, kështu që ne do të kursejmë që të përdorim portin Rrufeja të pajisjes sonë, madje edhe kjo Ka një portë USB-C që mund ta përdorim për karikimin e kabllove nga pajisja jonë ose një tjetër. Një bateri që tashmë mund ta blejmë nga faqja e internetit e Mophie për një çmim prej 79.95 dollarë. Na pëlqen, por na mungon ai përdorim i MagSafe në iPhone 12 të ri, një mundësi e re që mendoj se shumë duhet të fillojnë ta përdorin.

Gjithçka duhet thënë, ata e shpallin atë si universale, por ne tashmë e dimë se shumë më vonë përfundojnë duke harruar se një ditë ata lançuan diçka universale, sepse atëherë ata përfundojnë duke nxjerrë kaseta ose bateri ekskluzive për pajisjen e re në detyrë. Mophie e bën mirë, na frymëzon besim, por është gjithashtu e vërtetë që në fund të fundit na duhet një guaskë rasti që "përshtatet" me këtë bateri, problemi do të vijë kur ata nuk do të bëjnë më raste me këtë montim "universal". Thashë, një mundësi e shkëlqyeshme për këdo që ka nevojë për një bateri të jashtme dhe po kërkon një që është sa më i shkathët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.