Mos harroni fjalëkalimin tuaj WiFi me këtë rregullim

WiFi

Me siguri në më shumë se një rast kishim një nevojë të dinim fjalëkalimin për lidhjen WiFi që po përdorim, ose sepse do të ndryshojmë pajisje, sepse duam të mos pyesim përsëri pronarin e shiritit që frekuentojmë, sepse duam të lidhim iPad-in tonë ... Ose thjesht duam të dimë se cila është sepse nuk kemi qenë ata që kemi futur fjalëkalimin në iPhone-in tonë. 

Direkt përmes iPhone është e pamundur të dihet. Nëse kemi Fjalëkalimet e sinkronizuara me Keychain nga MAC-i ynë ne mund të kontrollojmë se cila është, por duhet ta kemi në dorë dhe kjo nuk është gjithmonë rasti. Nëse kemi jailbreak në pajisjen tonë, mund të bëjmë një nga shkuljet e Listës së Fjalëkalimeve Wifi. Kjo shkulje, e cila është instaluar sikur të ishte një aplikacion me ikonën e vet, na tregon të gjitha fjalëkalimet e rrjeteve WiFi që kemi ruajtur në pajisjen tonë.

imazh

Por gjithashtu Ajo gjithashtu na ofron informacion në lidhje me rrjetin WiFi, të tilla si hera e parë që lidhemi, kanali i përdorur, forca e sinjalit, lloji i mbrojtjes ... Informacioni që në disa raste mund të jetë më i dobishëm sesa mendojmë. Ky shkulje është ideal kur shkojmë në një vend ku vendosim manualisht fjalëkalimin në pajisjen tonë, por duam ta ndajmë atë me miqtë ose partnerin tonë. Idealshtë gjithashtu ideale kur shkojmë në shtëpinë e miqve tanë dhe nuk duam ta kërkojmë përsëri sepse ka shumë të ngjarë që ata nuk e mbajnë mend atë dhe duhet ta kërkojnë atë.

imazh

Ky shkulje, siç kam komentuar, është në dispozicion falas në repon BigBoss plotësisht falas, nuk ka mundësi konfigurimi dhe do të krijojë një ikonë në trampolinë që do të duhet të shtypim për të hyrë në informacionin në lidhje me lidhjet tona WiFi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Paco dijo

  Artikulli është në rregull, por nuk do të dëmtonte të komentoja se ka ndryshime si ai që përshkruan, por që është i integruar në aplikacionin e cilësimeve vendase në seksionin Wi-Fi dhe vendos rrjete të njohura, ju merrni Wi-Fi që keni të lidhur dhe çelësat. shkulja quhet LISTA E RRJETIT dhe bën të njëjtën gjë por integron seksionin Wi-Fi.

 2.   Faqet e internetit dijo

  Aktivizoni Disqus si një sistem komentimi, sigurisht që do të shtonit përdoruesit që komentojnë.