Mos u mashtroni, iOS 13.3 nuk ngadalëson iPhone tuaj

Me çdo version të ri të iOS duket se të njëjtat fantazma kthehen, është si një mit që kompania Cupertino kurrë nuk do të jetë në gjendje ta heqë qafe atë. Shumë media flasin për aplikacione si Geekbench që japin një performancë më të ulët në iOS 13.3 sesa ato që ata ishin në gjendje të ofronin për shembull me iOS 13.2.3, dhe për këtë arsye, ata e kanë ulur rezultatin. Sidoqoftë, nëse dyshoni nëse ia vlen apo jo të përditësohet në iOS 13.3 për shkak të kësaj "zvogëlimi të energjisë" që ju paralajmëroj, mos u mashtroni kaq lehtë. iOS 13.3 nuk do të thotë rënie në performancë ose fuqi në lidhje me iOS 13.2.3 dhe është për ta provuar, doni ta shihni?

Djemtë në iAppleBytes nuk e humbasin mundësinë për të na treguar se sa e lehtë funksionon çdo version i iOS, dhe ata gjithashtu e bëjnë atë pa prerje dhe duke treguar ekzekutimin në pajisje të ndryshme, si më të vjetrat të pajtueshme, dhe disa nga më modernet, kjo është arsyeja pse ne zakonisht qëndroni Kushtojini vëmendje kanalit të tyre në YouTube dhe përmbajtjes që ata zakonisht ofrojnë në lidhje me këto lloje azhurnimesh. Në këtë video ju mund të shihni se si performon iOS 13.3 krahasuar me iOS 13.2.3 dhe gjykoni edhe një herë për veten tuaj.

Dhe është se nëse aplikacionet e tipit "Geekbench" tashmë kanë një reputacion të dyshimtë që funksionon në terminalet Android, më mirë të mos mendoni as për të dhënat që ato ofrojnë në një sistem aq të mbrojtur sa iOS, kjo është arsyeja pse nuk mund të marrim si referencë "rënien e performancës "që këto aplikacione i atribuojnë iOS 13.3 në lidhje me versionin e tij të mëparshëm në iPhone 11, sinqerisht, mos u mashtroni nga ky lloj mashtrimi, sepse këto aplikacione pushuan së qeni një pikë referimi e performancës shumë kohë më parë në të gjitha fushat. Ndërsa është e vërtetë që nuk ka ndonjë përmirësim të performancës me iOS 13.3, ulja nuk ekziston.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   altergjik dijo

    performanca VETEM perdoruesi e perjeton, secili punon ndryshe, shume here kam lexuar me n version se iphone ishte i keq dhe ne shtepine time asgje dhe gjithashtu e kunderta, me n version bateria ime u tha dhe ne te tjerat jo, ato teste ato janë marketing i pastër i lirë