Le të mos gënjehemi! Disa ndryshime midis AirPods Pro të vërtetë dhe të rremë

AirPods Pro

Është e mundur që të keni menduar ndonjëherë të blini disa nga ato AirPods Pro kaq të lira ose me atë ofertë të parezistueshme që shfaqet në disa faqe interneti. Me sa duket shumë prej atyre AirPods Pro me një çmim vërtet të çmendur janë trokitje, për të mos thënë shumica prej tyre, diçka që duhet ta kemi parasysh kur lançojmë për to.

Nga ana tjetër, është e mundur të testosh blerjen falë çmimeve kaq të lira dhe më pas të kuptosh disa nga ndryshimet që shfaqin këto imitime AirPods Pro në krahasim me Apple AirPods Pro origjinale. Është e qartë se askush nuk i jep një derr në thes siç thonë ata, prandaj kini kujdes përpara se të blini disa AirPods Pro që janë shumë të lira.

Por çfarë ndodh nëse më në fund i blejmë ato? Si të shoh nëse janë origjinale apo false? Përgjigja për këto dy pyetje është mjaft e thjeshtë dhe shumë prej jush i njihni tashmë, por me siguri ka shumë njerëz që nuk kanë pasur akses të drejtpërdrejtë në AirPods Pro origjinale dhe mund të dyshojnë nëse ato janë origjinale apo jo. Në këtë rast, faqja e internetit AppleInsider ofron një video mjaft e qartë mbi ndryshimet midis AirPods Pro origjinale dhe AirPods Pro të rreme.

Detaji i parë që ata nxjerrin në pah është kutia e AirPods Pro, dhe kjo është se në këtë model imitues ato mbulohen nga një kuti tjetër që nuk është as nga AirPods Pro. Brenda tregojnë një kuti që ne e njohim por që është gjithashtu i ndryshëm nga origjinali në aspekte të ndryshme dhe i pari që bie në sy është ai i pako që kanë kutinë e tyre ose cilësinë e vetë kartonit. Kjo e fundit është diçka që nëse nuk keni pasur kurrë ndonjë AirPods Pro, mund ta shpërfillni, por kutia e AirPods Pro është shumë e qetë siç tregohet në video.

Dhe duke vazhduar me këtë video, shohim se sapo hapet kutia, AirPods Pro të rreme shfaq një buton në anën e pasme me një përfundim më të keq, duke e shtypur atë është më e paqëndrueshme dhe një menteshë disi ndryshe. Pastaj zbulojmë se brenda kutisë kufjet janë mjaft të ngjashme, por ka dallime veçanërisht në pjesa e silikonit që është shumë më cilësore dhe prekje më e mirë se origjinalet.

Në realitet, dallimet janë të shumta, por ne do t'i shohim vetëm duke pasur në dorë AirPods Pro origjinale dhe AirPods Pro të rreme. kështu që duhet të jeni shumë të kujdesshëm kur blini këto kufje në një faqe interneti jashtë Apple dhe me një çmim vërtet të ulët ose të pabesueshëm. Ju rekomandojmë të shikoni videon e plotë dhe mbi të gjitha të mos u besoni të gjitha fotove që shohim në dyqanet online.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.