Tani mund të kontraktoni multiSIM për Apple Watch me O2

O2 Esim për Apple Watch

Duke filluar nga sot, ju mund të kontraktoni shërbimin multiSIM, siç e ka Movistar, me operatorin e tij të dytë, O2 Spain. Siç kemi njoftuar disa ditë, O2 sapo ka aktivizuar eSIM-in e saj të pajtueshëm me Apple Watch. Nëse jeni klient i këtij operatori, tani mund të aktivizoni Apple Watch me sistemin multiSIM. Tani mund ta lini iPhone në shtëpi dhe të qëndroni të lidhur me rrjetin 4G me orën tuaj.

Disa vjet më parë, Apple lansoi serinë e saj Apple Watch 3 me një risi të shkëlqyeshme. Ju tashmë mund të zgjidhni midis modelit normal GPS dhe modelit LTE me lidhje 4G, siç ndodh me iPad. Ky variant i ri i orës Apple ka një lidhje të drejtpërdrejtë me rrjetin telefonik 4G, kështu që tani mund të harroni në mënyrë të sigurt iPhone në shtëpi, do të vazhdoni të keni lidhje zanore dhe të dhënash në Apple Watch.

Për shkak të dimensioneve të vogla të pajisjes, nuk ka vend për të vendosur një kartë SIM fizike, kështu që ju duhet të përdorni një virtuale, bën thirrje eSIM. Për të mbuluar këto pajisje, ndërmarrjet telefonike kanë sistemin multiSIM. Ky sistem ju lejon të keni deri në 4 karta SIM të shoqëruara me të njëjtin numër telefoni. Këto SIM të lidhura mund të jenë fizike ose virtuale (eSIM).

Nëse kompania juaj e telefonit është O2 dhe Apple Watch ka lidhje 4G LTE, Tani mund të kontraktoni sistemin multiSIM, me një kosto shtesë prej 5 € në muaj. Isshtë i njëjti çmim që kompanitë e tjera që ofrojnë këtë shërbim të ngarkojnë ty, Vodafone dhe Orange, të cilët ishin të parët që e zbatuan atë, Movistar, i cili e lançoi atë disa muaj më vonë, dhe tani filiali i saj, O2. Marka të tjera të telefonisë mobile si Pepephone ose Yoigo tashmë kanë eSIM, por ato nuk janë akoma në përputhje me Apple Watch.

Ju nuk keni nevojë të telefononi kompaninë për të aktivizuar shërbimin. Mund ta aktivizoni nga aplikacioni O2 për iOS dhe brenda pak minutash, do të keni mbulim 4G në Apple Watch.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Anthony dijo

  Portokalli me disa tarifa nuk tarifon për multisim, Vodafone dhe Movistar gjithmonë karikojnë.

 2.   Paul dijo

  Rightshtë e drejtë, por ato tarifa të Portokallit që e ofrojnë falas janë më të shtrenjta se ato të O2.

  Një përshëndetje

 3.   Robert David dijo

  Tani është një produkt diferencial, kur ta kenë të gjithë, ka të ngjarë të ketë një rënie të çmimit ose përfshirje në normë. Shpresoj që po, sepse për mendimin tim shërbimi është i shtrenjtë.