Çfarë mund të presim nga prezantimi i iPhone 7

iPhone-7-zi

Ne jemi vetëm 24 orë larg nga ngjarja e prezantimit të iPhone të ri 7. Apple ka organizuar ngjarjen e saj tani klasike në Shtator në të cilën fillon versionet e saj të reja të softuerit, na tregon produktin e saj kryesor, iPhone 7 dhe 7 Plus, dhe gjithashtu ka disa surpriza për ne. Këtë vit ngjarja e prezantimit vjen gjithashtu në mes të një situate të paparë në të cilën diapazoni MacBook dhe iMac ka qenë pa azhurnime për një kohë të gjatë dhe me Apple Watch tashmë me më shumë se një vit në treg. Ka shumë pritje të gjeneruara përgjatë muajve të thashethemeve, por çfarë mund të presim nga kjo ngjarje e prezantimit të nesërm në 7 Shtator? Ne kemi përgatitur një përmbledhje të gjithçkaje të botuar gjatë kësaj kohe.

iPhone 7 dhe 7 Plus

Pak ndryshim nga jashtë

Isshtë e vetmja gjë që mund të garantojmë 100%: do të ketë iPhone të rinj. Këtë vit iPhone 7 dhe 7 Plus konsiderohet si një produkt kalimtar, duke pritur që Apple të lansohet vitin e ardhshëm, kur festohet përvjetori i dhjetë i iPhone, një produkt me të vërtetë novator. IPhone 7 do të ketë një dizajn të jashtëm pothuajse identik me iPhone 6s aktual, me ndryshimin që vijat horizontale që kaluan të gjithë mbulesën e pasme të iPhone do të zhduken, duke arritur një mbrapa më të pastër.

Këllëf iPhone 7 në rozë të artë

Në pjesën e jashtme do të vërejmë gjithashtu një kamerë më të madhe në modelin 4,7 inç, me përmirësime të tilla si një stabilizues optik i mundshëm dhe një kamerë të dyfishtë në modelin 7 inç 5,5 Plus, e cila do të shërbente për të përmirësuar fotografitë e bëra me pak dritë dhe për të arritur rezultate më të mira kur zmadhoni. Ndryshimet e dukshme vazhdojnë me heqjen e folesë së kufjeve, duke shtuar një grilë të dytë që mund të mos përmbajë asnjë altoparlant, por në vend të kësaj i bën vend motorit të ri haptik. Më në fund, mund të shfaqen disa ngjyra të reja, një hapësirë ​​e zezë mat, më e errët se grija e hapësirës aktuale, përveç një të zezë me shkëlqim (ose e zezë për piano). Në atë kohë flitej edhe për një blu të errët, por kjo thashethem duket se ka mbetur vetëm kaq.

Ndryshime të mëdha në brendësi

Megjithëse shumë mund të konsiderojnë se ndryshimet e jashtme janë të pakta, edhe pse disa janë të rëndësishme, gjëja më e rëndësishme hyn brenda. Ngjarja kryesore do të jetë procesori i ri A10, standardet e supozuara të të cilit kanë shkatërruar konkurrencën, madje edhe Galaxy Note 7 të gjithë-fuqishëm. IPhone 7 i ri do të jetë deri në 35% më i fuqishëm se iPhone 6s i tanishëm, gjë që di shumë edhe për potencialin e terminalit aktual. Ekrani gjithashtu mund të ketë përmirësime të rëndësishme, dhe megjithëse rezolucioni dhe madhësia do të mbeteshin të paprekura, ai do të përmirësonte gamën e tij të ngjyrave, duke e vendosur atë në nivelin e iPad Pro 9,7 që mori kaq shumë vlerësime të mira. Më në fund, është folur shumë për butonin e ri Start, i cili do të braktisë "klikimin" aktual mekanik për një "klikim" virtual, siç është rasti me trackpad-in aktual MacBook. Do të ishte një buton tjetër i ndjeshëm ndaj niveleve të ndryshme të presionit, kështu që funksionet e tij do të shkonin përtej mbylljes së aplikacioneve ose kapjes së gjurmëve të gishtave.

Një Apple Watch i ri, më i pavarur

Ka ardhur koha për të prezantuar orën e re inteligjente Apple. Me më shumë se një vit në treg dhe më në fund softuer më të rafinuar dhe të optimizuar që na lejon të përdorim aplikacione për Apple Watch, kompania do të paraqesë Apple Watch 2 të ri, duke korrigjuar disa nga mangësitë që ka modeli aktual. Supozohet se Apple Watch i ri do të ketë një dizajn pothuajse identik me atë aktual, megjithëse mund të shfaqen ngjyra të reja. Sipas pjesëve të pretenduara të rrjedhura, ora e re do të kishte një ekran mjaft të hollë, i cili do të bënte hapësirë ​​për komponentë të rinj të tillë si GPS dhe një bateri më të madhe..

Apple-Watch-Milanese-11

GPS do të na lejojë të praktikojmë sporte pa pasur nevojë të mbajmë iPhone me vete, duke kursyer rrugën tonë në orë dhe duke e transferuar atë në iPhone sapo të rilidhemi me të. Kjo do t'i japë orës më shumë pavarësi, megjithëse do të duhet të presim një gjeneratë tjetër që ajo të përfshijë lidhjen e vet, pasi modeli aktual nuk do të ketë akoma një SIM, as fizik dhe as virtual. Përveç kësaj, siç është e qartë, do të ketë një përmirësim të konsiderueshëm në procesorin që, së bashku me watchOS 3 të ri, do t'i japin asaj më shumë shpejtësi gjatë ekzekutimit të aplikacioneve. Apple pritet gjithashtu të përmirësojë rezistencën ndaj ujit, në mënyrë që ora të lejojë praktikimin e çdo sporti ujor.

Softuer i ri: iOS 10, macOS Sierra, watchOS 3, tvOS 10

Paraqitur në qershor dhe në fazën Beta deri më tani, tani është koha që Apple të nisë versionet e saj të reja për të gjitha pajisjet e përputhshme:

 • iOS 10, i pajtueshëm me iPhone 5 dhe çdo model tjetër. Softueri i ri sjell përmirësime të rëndësishme të tilla si një aplikacion krejtësisht i rinovuar i mesazheve, me afishe dhe shumë funksione të tjera të reja, mundësinë që aplikacionet e palëve të treta të përdorin Siri dhe një aplikacion të ri "Home" për të kontrolluar pajisjet e përputhshme me HomeKit.
 • watchOS 3 sjell hapësira të reja shikimi, një stacion të ri për të hyrë në aplikacionet që përdorni më shpejt dhe drejtpërdrejt dhe një optimizim të shkëlqyeshëm të sistemit që i bën aplikacionet vendase të hapen shumë më shpejt.
 • macOS Sierra 10.12, pasardhësi i OS X, i cili më në fund do të sjellë Siri në kompjuterët Apple, një aplikacion i ri Photos që është i krahasueshëm me atë të iOS, aftësinë për të zhbllokuar kompjuterin tuaj me Apple Watch dhe për të përdorur Apple Pay në Safari.
 • tvSO 10 që shton një mënyrë të re të errët në ndërfaqen e softuerit për Apple TV, një hyrje të re unike që ju lejon të futni aplikacione të ndryshme duke përdorur një llogari të vetme dhe një ndërfaqe të re për Apple Music.

Apple nuk pritet të lëshojë softuerin në të njëjtën ditë me ngjarjen, por do të kufizohet vetëm në lëshimin e versioneve më të fundit Betas ose Golden Master., po atë ditë, për të hedhur në treg versionet përfundimtare një javë më vonë. Pritet gjithashtu që të dy iOS 10 dhe watchOS 3 të sjellin ndonjë risi të fshehur deri tani që është ekskluzive për pajisjet e reja që ato na paraqesin.

Çfarë ka të re në kompjuterët Mac

Pa asnjë rinovim të madh në më shumë se një vit, përveç MacBook-ut të ri që u lançua në gjysmën e parë të këtij viti, pritet që Apple të njoftojë ndryshimet më të rëndësishme që prekin kompjuterët e saj, si fletoret ashtu edhe ato fikse. Megjithëse flitet për një ngjarje të mundshme të pavarur në Tetor, ka shumë që mendojnë se dy ngjarje në një kohë kaq të shkurtër është një ide e çmendur të njohësh AppleKështu që mund të ndodhë që ju të bëni një njoftim në këtë ngjarje pa u thelluar shumë në kompjuterët tuaj të rinj.

makbook-pro

Rinovimi më i pritur është ai i MacBook Pro, me një dizajn më të hollë dhe madhësi më të vogël, megjithëse pa arritur ekstremin e MacBook aktual. Ndryshime të rëndësishme në procesorët dhe kartat grafike, dhe posaçërisht një ekran OLED me prekje që do të vepronte si tastierë mbi të dhe që do të lejojë butona të ndryshëm të ofrohen në varësi të aplikacionit që po përdorim. Sigurisht që ato do të përfshijnë lidhësit e rinj USB-C (më shumë se një në këtë rast) dhe një tastierë të ngjashme me MacBook aktual.

Ndryshimet do të përfundonin me MacBook Air të ri që do të përfshinte lidhësit USB-C por pa ndryshime të mëdha estetike, IMac më të shpejtë, më të fuqishëm dhe një monitor të ri 5K që do të ishte vërtet nga LG dhe se do të zëvendësonte Thunderbolt Display klasik që u zhduk muaj më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Seeslo dijo

  Opsion i mirë për të përsëritur me procesorin A9 nga viti i kaluar.

  1.    Luis Padilla dijo

   Alreadyshtë korrigjuar tashmë. Zakoni ... më falni

 2.   Brutal dijo

  A do të jetë i papërshkueshëm nga uji iPhone 7? U habita që nuk e vendosën: $