A keni dëgjuar muzikë në HD? Provojeni falas për 90 ditë

Amazon Music HD

Ditët e fundit djemtë nga Amazon e kanë zgjeruar ofertën e tyre brenda tregut muzikor me lansimin e Amazon Music HD, një modalitet i shërbimit të tyre muzikor në cilësi HD, lme të njëjtën cilësi që aktualisht mund ta gjenim vetëm në Tidal.

Provoni muzikën e re HD nga Amazon Music plotësisht falas për 90 ditë nëse jeni përdorues i ri. Ti mundesh përfitoni nga oferta nga kjo lidhje.

Numri më i fundit zyrtar i përdoruesve të shërbimit muzikor streaming të Amazon, theksoi se kishte 55 miliona përdorues shpërndarë në modalitetet e ndryshme që ua vë në dispozicion klientëve të saj. Nëse flasim për abonentët e Apple, shifra e fundit zyrtare, që korrespondon me muajin qershor 2019, ishte 60 milion.

promovojnë fillimin e Amazon Music HD Dhe në mënyrë që përdoruesit të mund të kontrollojnë kërcimin e cilësisë që supozon me cilësinë që mund të gjejmë si në Spotify ashtu edhe në Apple Music dhe YouTube Music, përveç Amazon Music, gjigandi i tregtisë elektronike lejon të gjithë klientët që nuk janë përdorues të shërbim, shijojeni atë për 90 ditë plotësisht falas.

Amazon dëshiron të përfitojë nga sa Apple Music si Spotify ende nuk ofron cilësinë më të lartë në dispozicion në platformat e tyre. Pavarësisht thashethemeve të ndryshme që gjithmonë kanë treguar mundësinë e një versioni me cilësi të lartë në të dy shërbimet, thashethemet nuk janë konfirmuar kurrë, kështu që përdoruesit mund të përdorin vetëm Tidal.

Çfarë na ofron Amazon Music HD

 • Amazon Music HD na ofron qasje në të njëjtin katalog të disponueshëm në Amazon Music (60 milion këngë) por me cilësi HD.
 • Cilësia HD është më shumë se dyfishi i shpejtësisë së bit-it të shërbimeve tipike të muzikës streaming.
 • Përveç kësaj, ne kemi qasje në miliona këngë në cilësi Ultra HD, me një shpejtësi bit 10 herë më të lartë.
 • Më e rëndësishmja, na lejon të shijojmë muzikën tonë të preferuar ashtu siç u konceptua nga artisti.

Promovimi për të shijuar 90 ditë falas për të gjithë klientët e rinj të Amazon Music, është në dispozicion deri më 19 tetor në orën 17:59 pasdite. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kevin dijo

  Lessshtë e padobishme të dëgjosh burime me definicion të lartë me kufje të nivelit të ulët si ato të Apple ose ato që vijnë në mënyrë të paracaktuar në celularët.