Google Play Music do të të ndihmojë të gjesh muzikën më të përshtatshme

Google Play Music do të të ndihmojë të gjesh muzikën më të përshtatshme

Google ka njoftuar një azhurnim i shërbimit të tij muzikor të transmetimit të Google Play që do të ofrojë një integrimi i mëtejshëm me teknologjinë e të mësuarit makinerik dhe do të përmirësojë rekomandimet e muzikës të bazuara në kontekst në mënyrë që t'u ofrojë përdoruesve një përvojë shumë më të personalizuar të dëgjimit të muzikës.

Kompania tashmë ka deklaruar në raste të ndryshme qëllimin e saj për të ndihmuar përdoruesit të gjejnë muzikën më të përshtatshme për çdo moment dhe bazuar në këtë premisë Google siguron që azhurnimi i ri i platformës së saj të transmetimit të muzikës tani është "më i mençur, më i lehtë për t'u përdorur dhe shumë më mbështetës ”. Kjo është kryesisht për shkak të integrimit më të madh me teknologjinë e të mësuarit makinerik, duke ju mundësuar që ofrojnë përmbajtje bazuar në vendndodhjen e përdoruesit, kohën e ditës, aktivitetin që kryhet në atë kohë dhe preferencat e tyre muzikore.

Google Play Music është tani një "DJ Virtual" që sugjeron atë që pëlqen

Nëse kompania Cupertino ka rinovuar shërbimin e saj muzikor streaming Apple Music jo vetëm në nivelin e ndërfaqes së përdoruesit, por edhe brenda saj, duke e bërë atë më inteligjente dhe duke u ofruar abonentëve lista të këngëve të personalizuara, Google nuk do të ishte më pak dhe në fakt, nëse funksionon ashtu siç premton, zyrat në bllok do të duhet të vendosin bateritë.

Ekrani i ri në shtëpi i Google Play Music përcaktohet ose krahasohet nga kompania e G të madh si "DJ i fundit personal", i cili mësoni atë që ju pëlqen të dëgjoni dhe kur dëshironi ta dëgjoni atë, dhe në këtë mënyrë, ju tregon përmbajtjen më të përshtatshme sipas momentit. Kështu, midis shembujve të përmendur nga firma, përfshihet sugjerimi i një liste dëgjimi për stërvitjet kur përdoruesit arrijnë në palestër, ose rekomandimi i këngëve të reja nga ata artistë për të cilët përdoruesi ka shfaqur tashmë interes paraprak.

Për të siguruar rekomandime edhe më të pasura muzikore bazuar në kuptimin e Google për botën tuaj, ne jemi lidhur me mjetet kontekstuale që fuqizojnë produktet e Google. Kur të zgjidhni, ne do t'ju ofrojmë muzikë të personalizuar bazuar në vendin ku jeni dhe pse po e dëgjoni atë: duke u relaksuar në shtëpi, duke punuar në punë, duke udhëtuar, duke fluturuar, duke eksploruar qytete të reja, duke dalë në qytet dhe gjithçka në mes . Muzika e tij e stërvitjes është përpara dhe në qendër ndërsa ju hyni në palestër, një kolonë zanore e muzgut shfaqet tamam kur qielli bëhet rozë, dhe meloditë për t'u përqëndruar shfaqen në bibliotekë.

Lista e zgjuar, jashtë linje

Përveç këtyre veçorive të reja të personalizimit, rishikimi i Google i shërbimit të saj të muzikës Play Music ka përfshirë gjithashtu një listë dëgjimi që do të azhurnohet rregullisht bazuar në atë që çdo përdorues ka dëgjuar më parë. Ajo është gati do të jetë i arritshëm pa pasur nevojë për një lidhje rrjeti, ose celular ose WiFi, i cili do t'i lejojë përdoruesit të vazhdojnë të dëgjojnë muzikën e tyre të preferuar në çdo kohë.

Google nuk ndalet me këto ndryshime, përkundrazi e kundërta pasi që e ka premtuar atë Përvoja e përdoruesit do të "vazhdojë të zhvillohet" dhe të përmirësohet ndërsa përdoret më shumë, ose përmes altoparlantit inteligjent të lançuar së fundmi të quajtur Google Home, në pajisjet Chromecast si Chromecast 4K Ultra i ri, ose përmes telefonave të tyre inteligjentë Google Pixel, të cilët u zbuluan muajin e kaluar.

Çmimi i Google Play Music vazhdon të ruajë atë normë standarde që të gjitha shërbimet e muzikës streaming kanë miratuar në një mënyrë të dyshimtë, 9,99 euro në muaj.

Përditësimi i Muzikës Google Play tashmë ka filluar të dalë në mbarë botën dhe do të jetë i disponueshëm si në versionin e tij për pajisjet Android, ashtu edhe në internet dhe në pajisjet iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.