Apple Music tani është më shoqërore se kurrë

El Shërbimi muzikor streaming i Apple është një nga gjërat fikse në të gjitha prezantimet që kur u lansua dhe bastet nga Cupertino janë shumë të mëdha për këtë platformë. Prandaj, dhe si mund të ishte ndryshe, ajo gjithashtu ka pasur kohën e saj të spikatur në ngjarjen e sotme. Nuk janë paraqitur shumë risi, por ato padyshim vijnë për të qëndruar.

Para së gjithash, duhet të theksohet se Apple Music tashmë ka arritur më shumë se 27 milion klientë në të gjithë botën, një shifër astronomike. nëse marrim parasysh jetëgjatësinë e vogël të këtij shërbimi por që nuk është aq shumë kur mendojmë për sasinë e iPhone që shiten në botë. Sido që të jetë, të dhënat janë aty dhe të gjithë mund të nxjerrin konkluzionet e tyre.

Në thelb, risia kryesore e Apple Music reduktohet në të qenit në gjendje të ndajmë me miqtë atë që po dëgjojmë, të shohim se çfarë ata po dëgjojnë dhe të zbulojnë muzikë të re. E vërteta është se në këto lloj aplikacionesh marzhi për përmirësim nuk është aq i madh sa në të tjerët, por sigurisht Nuk duket se lajmi varet nga ato që mund të presin nga Apple në një WWDC.

Gjithsesi, dhe padyshim, ka gjëra që do të ndryshojnë nga tani deri në ngjarjen e Shtatorit, kur do të takojmë iPhone të rinj, kështu që mund të shohim disa shtesa në aplikacionin e muzikës së Apple për streaming. Sigurisht, staticiteti nuk është një opsion në një treg gjithnjë e më agresiv dhe ku klientët kanë pak shqetësime për kalimin nga një platformë në tjetrën nëse kushtet janë dukshëm më të mira.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.