Apple Music për Android arrin 10 milion shkarkime

muzikë mollë android 10 milion

Jo një muaj më parë, aplikacioni Apple Music për Android ndaloi së qeni në versionin betaPo, një version Beta që mund të shkarkohet që nga nëntori i vitit të kaluar, kishte shumë që u përpoqën të shkarkonin aplikacionin dhe ta përdornin atë si një alternativë ndaj shërbimeve të tjera të transmetimit të muzikës si Spotify.

Një aplikacion që replikuar në versionin iOS (vendas për të gjitha iDevices përmes aplikacionit Music), duke sjellë të gjithë katalogun iTunes te përdoruesit e Android dhe radion Beats 1 me të gjitha shfaqjet që transmetohen drejtpërdrejt. Dhe është që megjithëse shumë nuk e besojnë atë, në Android ka edhe njerëz që duan aplikacione Apple, dhe ne nuk e themi atë ... Statistikat e shkarkimit të Apple Music për Android, 10 milion shkarkime në më pak se një vit ...

Përditësimi i fundit për Apple Music për Android mbërriti më 25 gusht, specifikisht versioni 1.1.1, një version që nuk ishte më Beta dhe që u solli përdoruesve të Apple Music për Android mundësinë e përdorimit shkarkoni këngë në kartën SD për t'i dëgjuar ata jashtë linje (padyshim me DRM-në e tyre përkatëse), shih fkomplet programin radio Beats 1, dhe përdorni barazimin midis shumë gjërave të tjera.

Një aplikacion që është rritur shumë dhe do të vazhdojë të rritet. 10 milion shkarkime në një vit nuk është marrëziok çfarë Spotify ka më shumë se 100 milion shkarkime por është në dispozicion në Android për vite me rradhë. Apple Music për Android nuk merr 5 yje por është në 3.3 yje që tashmë është e mjaftueshme për të qenë një aplikacion i konkurrencës më të ashpër të Android në Dyqanin Google Play Dhe e dini, nëse jeni përdorues të Android dhe doni të provoni Apple Music për Android gjithmonë Mund të provoni 3 muajt e ofruar nga djemtë në bllok për të provuar Apple Music (muajt e njëjtë si në iOS) dhe na bëni të vendosim midis shërbimeve të tjera muzikore streaming ose Apple Music.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.