Apple Music fillon të arrijë në altoparlantë inteligjentë të Google

Shtëpia e foleve

Përkundër faktit se Apple nuk e ka azhurnuar numrin e pajtimtarëve të platformës së saj muzikore streaming për më shumë se një vit e gjysmë, që prej Apple vazhdon të punojë për të sjellë shërbimin e saj në një numër më të madh përdoruesish.

Në këtë kuptim, Google sapo ka njoftuar përmes blogut të tij, të cilat kanë filluar të azhurnohen vargu i folësve Nest Audio, Nest Hub Max, Nest Mini dhe të tjerët të jetë në përputhje me Apple Music përmes Google Assistant, por për momentin vetëm në Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar, Franca, Gjermania dhe Japonia.

Për të qenë në gjendje të luajë Apple Music përmes altoparlantëve dhe pajisjeve inteligjente të Google me një ekran, gjëja e parë që përdoruesi duhet të bëjë është lidhni llogarinë Apple Music në aplikacionin Google Home, një aplikacion që na lejon të vendosim Apple Music si aplikacion muzikor streaming si parazgjedhje.

Për të thirrur asistentin e Google, përdoruesit duhet të përdorin komandën "OK Google" e ndjekur nga emri i këngës ose album që ata dëshirojnë të dëgjojnë, nga lista për dëgjim, nga lista e përditshme e muzikës Apple Music.

Mund t'i kërkoni Asistentit të Google të luajë ndonjë këngë, artist ose listë dëgjimi specifike të disponueshme në Apple Music dhe mund të luani muzikë bazuar në zhanër, gjendje shpirtërore ose aktivitet.

Ju gjithashtu mund të luani këngët që ju pëlqen nga biblioteka juaj Apple Music duke thënë: "Ok Google, luaj këngët e mia" ose "Ok Google, luaj bibliotekën time". Nëse keni më shumë se një ekran inteligjent ose altoparlant të pajtueshëm, mund të përdorni funksionin tonë të kontrollit me shumë dhoma në aplikacionin Google Home ose në një ekran inteligjent Nest për të lëvizur në mënyrë dinamike muzikën tuaj nga pajisja në pajisje dhe madje të luani Muzikë në të gjitha pajisjet në shtëpinë tuaj duke thënë: "Ok Google, luaj muzikë në të gjithë altoparlantët e mi".

Me ardhjen e Apple Music në altoparlantët inteligjentë të Google, shërbimi i muzikës streaming të Apple është tani i disponueshëm, përveç kësaj, në Pajisjet Sonos dhe pajisjet Amazon Echo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.