Apple Music vazhdon të rritet, tashmë ka 17 milion abonentë

mollë-muzikë

Në rast se nuk keni pasur mundësinë të shijoni fjalën kryesore të djeshme, duhet ta dini se filloi në një mënyrë tjetër nga ajo që na ka përdorur Apple gjatë viteve të fundit. Në këtë fjalim të fundit, Tim Cook shfaqet në makinë me James Corden, një program shumë i njohur në Shtetet e Bashkuara ku Corden fton çdo javë një person të famshëm dhe i cili, përveç një interviste, e detyron atë të këndojë. Tim Cook nuk mund të dilte nga mendja dhe filloi të këndonte me prezantuesin e programit. Pastaj në një ndalesë "teknike", automjeti Pharrel Williams "më i njohur për këngën" Gëzuar "hipi. Intervista përfundon kur Corden lë Tim Cook në skenë për kryesor dhe sekonda më vonë shfaqet në skenë.

Kjo prezantim u motivua nga nënshkrimi i fundit i këtij prezantuesi nga Apple Music, siç ju informuam disa javë më parë. Kompania me qendër në Cupertino vazhdon të zgjerojë shërbimet që ofron përmes platformës së saj muzikore streaming, e cila siç njoftoi Tim Cook në fillim të fjalës kryesore, ai tashmë ka 17 milion abonentë. Në vetëm dy muaj, Apple Music ka arritur të fitojë dy milion përdorues të rinj që paguajnë. Shifrat e fundit që Apple njoftoi për Apple Music ishin 15 milion në konferencën e fundit për zhvilluesit të mbajtur në mes të qershorit.

Rritja e përdoruesve të Apple Music është në kontrast me shifrat e fundit të paraqitura nga kompania, në të cilën numri i iPhone-ve të shitur po zvogëlohet tremujor pas tremujori. Apple ka bërë një përpjekje për të rinovuar iPhone 6s, por si zakonisht në ndryshimin e numërimit, nëse ndalemi të mendojmë, cKa pasur vërtet disa ndryshime të rëndësishme: kamera e dyfishtë dhe rezistenca ndaj ujit, meqenëse procesori është diçka që nënkuptohet në çdo terminal të ri që kompania lëshon në treg.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   1000 hrc dijo

    ... e vërteta është se ata nuk kanë lista të mira dëgjimi dhe muzikë të përsëritur nëse nuk e shikoni. Unë kam internet të pakufizuar 4G LTE dhe muzika ndalet më shumë sesa në shërbimet e tjera, e kam testuar atë për gati një vit, më falni, derisa të përmirësohet në diçka tjetër flutur