Drake yjet në reklamën e re të Apple Music

rosak

Gjatë ceremonisë AMA këtë pasdite, Apple debutoi në një fushatë të re reklamuese për Apple Music, me protagonist Drake. Reklama është në thelb një kopje e reklamës me yll Taylor Swift që u lansua në fillim të këtij viti. Apple ka shpërndarë reklamën e saj të re Drake në YouTube me titullin "Drake vs. Shtypi i stolit ".

Në reklamë, Drake shihet duke ngritur pesha dhe duke dëgjuar Apple Music për t'u argëtuar gjatë trajnimit. Reperi përdor një listë dëgjimi të quajtur "Pop Training", dhe më konkretisht këngën e Taylor Swift, "Bad Blood". Më pas, ai vallëzon për një kohë për këngën, dhe më pas Drake kthehet në punë me peshat. Gjatë gjithë skenës, Drake shpërqendrohet vetëm nga muzika dhe zëri i Taylor Swift dhe përfundon duke u shpërqendruar plotësisht dhe peshat bien.

Apple, për gjithë këtë, lëshoi ​​një reklamë të ngjashme me Taylor Swift në fillim të këtij viti, në të cilën këngëtarja u pa duke vrapuar në një kasetë dhe duke dëgjuar Drake me këngën "Jumpman". Swift po humbte ritmin e garës në kasetë për shkak të muzikës. Apple u kthye natën e kaluar për të ngarkuar këtë video në kanalin zyrtar YouTube gjithashtu. Të dy reklamat përfundojnë me etiketën "Shpërqendrueshëm mirë" dhe përcjellin se ka më shumë se 40 milion këngë në Apple Music, si dhe lista të përshtatshme për luajtje për çdo moment.

Ndërsa po i afrohemi sezonit të festave, Apple ka rritur publicitetin e saj për shërbimin Apple Music. Kompania ka filluar të tregojë. Abonimet në Apple Music kanë shumë të bëjnë me të qenit një dhuratë shumë e dobishme këtë vit, dhe Apple padyshim që po përpiqet të bëjë më të mirën për t'ua kujtuar njerëzve këtë mundësi.

Buxheti që Apple cakton për fushatat reklamuese për shërbimin e saj streaming muzikor po rritet në mënyrë eksponenciale. Përveç pjesëve me protagonistë Drake dhe Taylor Swift, Apple ka përdorur gjithashtu njerëz të famshëm si DJ Khaled dhe James Corden për të promovuar shërbimin ndaj publikut, duke i dhënë asaj një qasje tjetër ndaj asaj që është përdorur tradicionalisht në reklamat e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.