Tani në dispozicion versioni ndërkombëtar i Tastierës Smart për iPad Pro

Tastierë inteligjente në spanjishtDhe me "tani" ne gjithashtu mund të themi "më në fund". Një nga risitë që Apple prezantoi me iPad Pro ishte një tastierë inteligjente me të cilën nuk do të duhet të jemi të vetëdijshëm për baterinë, pasi që merr vetë fuqinë e iPad-it. Kjo tastierë quhej Tastiera Smart dhe lidhet me iPad Pro përmes Lidhësit Smart. Isshtë një tastierë shumë interesante, por në atë kohë ajo u lansua vetëm në versionin anglisht. Nga kjo javë, Tastiera Smart është gjithashtu e disponueshme në versionin ndërkombëtar.

Tastiera inteligjente në versione jo-angleze është në dispozicion si për iPad Pro 12.9 inç ashtu edhe për iPad Pro 9.7 inç. Nga pamja e tij, Apple ka bërë detyrat e shtëpisë së saj, megjithëse vonë, dhe tani ata kanë aksione të mjaftueshme për të ofruar versionin 12.9 inç iPad Pro në 2 ditë, ndërsa versioni për modelin 9.7 inç Unë do të isha në shtëpi për 24 orë nëse porositet në dyqanin spanjoll Apple Store.

Tani mund të blejmë Tastierën Smart në Spanjisht

Dizajni mënjanë, po flas kur vendosim kapakun në majë të iPad-it, Tastiera Smart është tastiera më e mirë që mund të përdorim në një iPad Pro, por kjo, së bashku me markën Apple, do të thotë që ne duhet të paguajmë një çmim i lartë për të. Modeli më i madh iPad Pro ka një çmimi 179 €, ndërsa modeli iPad me madhësi të plotë ka një çmimi prej 169 €. Sigurisht, siç them unë, është tastiera më e mirë që mund të përdorim në një iPad me iOS dhe mund të përdorim çelësa të veçantë që do të na lejojnë, për shembull, të shohim një përzgjedhës të aplikacionit të ngjashëm me atë që mund të shohim në OS X kur shtypni tastet CMD + Tab.

Përveç Spanjisht, Tastiera Smart është gjithashtu në dispozicion në Anglisht, Frëngjisht, Gjermanisht, Italisht dhe Arabisht

Tastierë inteligjente për iPad Pro 12.9 inç në Spanjisht | Blej

Tastierë inteligjente për iPad Pro 9.7 inç në Spanjisht | Blej


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.