IPhone 5se dhe iPad Air 3 do të dalin në muajin Mars, por jo Apple Watch 2

 

Iphone 6c

Ndërsa muaji mars afrohet, muaji i supozuar në të cilin Apple do të prezantojë pajisje të reja, pak nga pak më shumë detaje në lidhje me atë ngjarje po dihen. Ditët e fundit nuk kemi bërë thashetheme që tregojnë Apple Watch 2 do të shohë prezantimin e tij të vonuar deri më vonë, mbase në të njëjtën kohë me iPhone 7. Duhet të merret parasysh se ora inteligjente e Apple arriti relativisht një muaj më parë në një grup të mirë vendesh dhe se pas tre muajsh, Apple paraqet një model të ri, duke qenë relativisht i shtrenjtë, ai nuk duhet të ulet mirë me shumë njerëz.

Kur filluan thashethemet për modelin ekonomik të iPhone, aq sa Apple këmbëngul se c nuk është për një çmim të lirë por për ngjyra, data e pritur për këtë model është rregulluar derisa të arrijë përfundimisht muajin mars, sipas disa analistëve dhe burime afër zinxhirit të prodhimit, ku pajisja duhet të gjendet tashmë. Por kur të gjitha thashethemet pretenduan se ky iPhone do të kishte mbiemrin 6c, del se Apple ka ndryshuar mbiemrin dhe tani është iPhone 5se (Super lirë ??.

IPhone 5 SE i ri, do të ishte modeli katër inç i iPhone 5, 5c dhe 5s, por me një dizajn të ngjashëm me iPhone të ri me buzë këndi më të rrumbullakosura. Brenda, procesori që do të menaxhonte këtë pajisje nuk do të ishte gjenerata e fundit, por ndoshta do të mbante të njëjtën gjë si modelet iPhone 6 dhe 6 Plus, me një çmim më të ulët se modelet aktuale, por gjëja super ekonomike nuk do të jetë as nga larg

Sipas Mark Gurman i 9to5Mac, që në datat e fundit nuk po jep këmbë me top sa i përket parashikimeve të saj kur Më parë ishte bërë një zgjatje e zëdhënësit të Apple, Apple Watch i ri do të shohë se si gjatë muajit Mars, do të prezantohen modele të reja të bëra nga materiale të ndryshme, si dhe rripa të rinj, por edhe rripa të rinj të tipit Hermès, për të gjithë ata përdorues që pëlqejnë banda ose linja të caktuara veshjesh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Joaquin dijo

  Do të paraqesë? Pohon? Confirmedshtë konfirmuar?

 2.   Aldo monraz dijo

  SE do të ishte për Special Edition jo për super ekonomik, sepse Apple nuk i jep rripa ekonomike ose plastike të Apple Watch.