Në rast se kishte dyshime: baza e AirPower ka vdekur

Baza e karikimit të AirPower po kalonte mbi qiellin Cupertino si një nga projektet për të përfunduar një ditë ... Një bazë karikimi që tani me ardhjen e MagSafe për iPhone përfundimisht u anulua totalisht.

Duket se kjo është diçka që shumë prej nesh tashmë e kishin të qartë për një kohë të gjatë, por thashethemet dhe vetë kompania ushqyen mundësinë që baza të rilindte nga hiri i saj diku. Logjikisht me ardhjen e këtij ngarkuesi në iPhone mund të konsiderojmë idenë e të pasurit një bazë AirPower si të hedhur poshtë tani dhe sigurisht jo në të ardhmen siç u tha disa ditë më parë në rrjete.

Thashethemet theksuan rilindjen e projektit deri në 2021, por gjithçka më në fund do të dalë në hiç. Deri në të mirë të Prosser deklaron anulimin total të këtij projekti:

Ne nuk jemi të qartë se çfarë do të ndodhë me orët e zhvillimit të kësaj baze AirPower, projektin, prototipet, etj, dhe nuk dimë shumë detaje zyrtare nga Apple as për këtë çështje. Ajo për të cilën jemi të qartë është se në Cupertino ata tani kanë një produkt të ri në lidhje me karikimin e iPhone-it tonë dhe ky është një tregues i qartë se baza e karikimit AirPower ka vdekur përfundimisht. Ndoshta do të mbetet në kujtesën e përdoruesve të Apple si një nga produktet që mund të jetë një nga ato që bëjnë histori dhe erdhën në hiç.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.