Apple ndalon nënshkrimin e iOS 13.1.3, ulja e vlerësimit nuk është e mundur

Përditësimet nuk ndalen në iOS, një shembull është se dje tashmë kishim iOS 13.2.2 i cili thuhet së shpejti. Me këtë, ajo që Apple synon është të zgjidhë një seri problemesh që iOS ka tërhequr zvarrë, sepse nuk e ka dizajnuar atë si komandat e ndërmarrjeve që nga fillimi. Ky version i fundit rregullon problemet në lidhje me menaxhimin e kujtesës RAM dhe mbylljen automatike të aplikacioneve. Tani Apple ka ndaluar nënshkrimin e iOS 13.1.3 kështu që nuk do të jeni në gjendje të ulni gradën nga asnjë version i iOS 13.2, patjetër që firmware-i ka ndërruar jetë.

iOS 13
Artikulli i lidhur:
Tani në dispozicion iOS 13.2.2 dhe iPadOS 13.2.2 duke korrigjuar problemin e mbulimit dhe mbylljes së aplikacioneve

Isshtë e vërtetë që lajmet mund të mos duken shumë interesante, por shumë shpesh, veçanërisht tek ata që gëzojnë pajisje të vjetra, gjenden gabime të performancës që u shkaktojnë dëme serioze përdoruesve me azhurnime të caktuara, kjo është arsyeja psee Apple vazhdon të nënshkruajë versione të vjetra të iOS dhe pse përdoruesit kryejnë këtë ulje të vlerës që do të thotë shkarkimi i versionit iOS. Problemi, natyrisht, është se Apple verifikon versionin iOS dhe nënshkrimin në internet në mënyrë që të mund të ekzekutohet, domethënë kur një version iOS nuk është i nënshkruar, është e pamundur ta instaloni atë në një mënyrë tradicionale në iPhone tonë .

Tani Apple ka zhvlerësuar iOS 13.1.3 dhe ndaloi së nënshkruari atë, kështu që nuk do të jeni në gjendje të ktheheni nëse përdorni iOS 13.2 ose ndonjë prej versioneve të tij të mëvonshëm. Ka ardhur koha të mësohemi, megjithëse unë rekomandoj si gjithmonë ta mbani iPhone të azhurnuar në versionin më të fundit të disponueshëm, në mënyrë që të shmangni defektet e mundshme të sigurisë që vënë jo vetëm të dhënat tona në rrezik, por edhe të dhënat e të afërmve tanë që ne keni në pajisjen tonë iOS në detyrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.