Nëse Face ID nuk funksionon në iPhone ose iPad, provoni këtë

Ju tashmë e dini se çfarë është Face ID, apo jo? Është sistemi i Apple që ju lejon të zhbllokoni iPhone ose iPad, të autorizoni blerjet, të identifikoheni në aplikacione dhe shumë më tepër vetëm duke parë pajisjen. Është evolucioni i Touch ID dhe që shumë përdorues duan që ai të kthehet. Mbi të gjitha, gjatë pandemisë kur, për shkak të natyrës së detyrueshme të maskave, nuk kishte kush të zhbllokonte terminalet, derisa e përditësuan. Nuk është diçka që vjen e instaluar si standard, pasi duhet të konfigurohet. Punon shumë mirë dhe shumë shpejt, por ndonjëherë nuk funksionon. Kjo është kur ju duhet të rishikoni këtë postim në blog dhe të shihni nëse disa nga opsionet e zgjidhin problemin që keni.

Ne e kemi të qartë se Face ID duhet të vendoset. Për këtë duhet të shkojmë te Settings> Face ID> Code> Configuro Face ID. Duhet ta mbajmë pajisjen vertikalisht, ta vendosim fytyrën përpara pajisjes dhe më pas të fillojmë. Ne ndjekim udhëzimet, të cilat në thelb janë të vendosim fytyrën brenda kornizës dhe të lëvizim ngadalë kokën për të përfunduar rrethin. Kur procesi të përfundojë, do të mund të përdorni këtë sistem për të qenë në gjendje të zhbllokoni ose të bëni pagesa. Duke pasur parasysh se funksionon gjithmonë mirë. Nëse nuk funksionon, kontrolloni këto parametra dhe mund të gjejmë një zgjidhje.

Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të përcaktojmë arsyen pse nuk funksionon. Kjo do të marrë një kohë të shkurtër dhe ne do ta dimë pothuajse menjëherë. Duke marrë parasysh që kemi konfiguruar Face ID dhe kemi ndjekur hapat e mësipërm, ky mund të jetë një problem i përkohshëm. Rinisja e terminalit do të ishte e mjaftueshme. Por nëse problemi vazhdon, ne do të kërkojmë zgjidhje të tjera.

Pastroni zonën e kamerës TrueDepth

Kamera TrueDepth në pjesën e sipërme të iPhone-it tuaj mund të jetë e ndotur sepse me përdorimin e saj gjeneron papastërti që nuk duhet të ndikojë në të, por ndonjëherë, për shkak të një ngjarjeje një herë, ajo mund të jetë bërë më e pistë se normale dhe kjo është arsyeja pse ajo nuk punon. Për ta bërë këtë, merrni një pjesë të pastër, mundësisht pambuku dhe mos lini garzë ose mbeturina. Rrëshqitni leckën butësisht, nuk është e nevojshme ta shtypni shumë fort, përveç nëse shohim papastërti të ngulitur. Për ta bërë këtë, mos përdorni asnjë pastrues shtëpiak. thjesht lagni leckën ose përdorni një zgjidhje të bazuar në alkool izopropil veçanërisht për pajisjet elektronike. 

Kamera TrueDepth

Ju përdorni një mbrojtës që është shumë i trashë

Ndoshta sapo keni instaluar një mbrojtës ekrani për të parandaluar plasaritjen ose gërvishtjen e ekranit tuaj. Por disa modele janë shumë të trasha dhe kjo na pengon të jemi në gjendje të përdorim kamerën TrueDepth në mënyrën normale. Ndodhin ndërhyrje vizuale dhe kamera nuk mund ta dallojë fytyrën dhe për këtë arsye nuk funksionon për siguri. Provoni ta hiqni dhe ta provoni pa të për të parë nëse funksionon.

Mos e pengoni kamerën

Duket si një truizëm, por ndonjëherë po e mbulojmë kamerën me diçka, tërësisht ose pjesërisht dhe nuk e lëmë të bëjë punën e vet. Zakonisht pajisja na tregon se kamera është e mbuluar dhe për këtë arsye nuk mund të marrë Face ID për të punuar. Por nëse nuk mbulohet plotësisht, ka të ngjarë që paralajmërimi të mos kërcejë dhe për këtë arsye ne duhet të jemi në vëzhgim dhe të përcaktojmë nëse është me të vërtetë pa ndërhyrje.

Aktivizo Face ID për aplikacionet e palëve të treta

Mos harroni atë Face ID duhet të aktivizohet për përdorim me aplikacione të palëve të treta. Për shkak se është i konfiguruar mirë dhe e përdorni për të zhbllokuar terminalin ose për të kryer pagesa, nuk do të thotë që mund ta përdorni me aplikacione nga zhvillues të tjerë. Duhet ta aktivizoni manualisht dhe ndonjëherë kur instalohen përditësimet e atyre aplikacioneve, duhet të përsërisni procesin e aktivizimit. Për këtë ju duhet:

Hapni Face ID në opsionet tuaja dhe kërkoni për aplikacionin në fjalë dhe aktivizoni funksionin e shkyçjes. 

Një aplikacion mund të ketë ngrirë dhe të ketë penguar funksionimin e duhur të Face ID

Ndonjëherë Face ID mund të mos funksionojë kur përpiqeni të futni një aplikacion nëse është "i mbërthyer", i ngrirë ose i mbërthyer në sfond. Për ta zgjidhur këtë, ajo që duhet të bëjmë është të mbyllim aplikacionin në fjalë. Rihapni atë dhe filloni përsëri procesin.

Nëse nuk funksionon për momentin, rivendosni Face ID

Nëse keni arritur në këtë pikë dhe ne jemi ende të njëjtë me atë që filluam, ajo që duhet të bëni është të rinisni procesin e konfigurimit të Face ID. Pastron të gjithë parametrat dhe çaktivizon funksionin. Rinisni terminalin, nuk ka rëndësi nëse është iPhone ose iPad. Sapo të fillojë përsëri, Ne filluam procesin e treguar në fillim të kësaj hyrjeje. Është konfiguruar manualisht dhe ne provojmë përsëri. Gjëja më normale është se është zgjidhur.

Nëse asgjë nuk funksionon, rivendosni

Para se të filloni, sigurohuni që të keni iPhone ose iPad i përditësuar në versionin më të fundit. 

Tani po. Nëse asgjë nuk funksionon, ne mund ta marrim terminalin vetëm për të riparuar dhe për të përcaktuar problemin që shkakton mosfunksionimin e tij. Megjithatë, ne mund të rivendosim iPhone ose iPad në Modaliteti DFU. ndiqni këtë tutorial dhe do ta keni gati dhe shpresojmë që tani të funksionojë fare.

Shpresoj se keni qenë në gjendje ta rregulloni problemin pse Face ID nuk funksionon. Mbani në mend se gjithmonë mund të kryeni të njëjtat veprime me një kod të cilat ju duhet gjithashtu të konfiguroni. Në këtë rast, ju këshillojmë, për siguri, që të jetë sa më e gjatë, që është gjashtë shifra. E di që është pak më shumë telashe, por është gjithashtu efektive dhe nëse keni një terminal të vjetër dhe mbani një maskë, nuk do të keni zgjidhje tjetër veçse të vazhdoni në këtë mënyrë. Në çdo rast, nëse nuk rregullohet, do të duhet të mendoni të kërkoni një profesionist ose të zgjidhni ndryshimin e modelit dhe të blini një nga modelet e iPhone ose iPad të ri. Mund të mos jetë zgjidhja më e lirë, por është justifikimi i përsosur për të modernizuar terminalet tona. Çfarëdo qofshin ato.

Meqë ra fjala, nëse e keni zgjidhur këtë problem në ndonjë mënyrë tjetër, do të jemi të lumtur ta lexojmë në komente dhe kështu të jenë në gjendje të mësojnë së bashku dhe se ata që janë në të njëjtën situatë mund ta zgjidhin problemin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.