Nëse keni një Apple Watch Series 2 ju qëndroni jashtë watchOS 8

Ne jemi të bindur se shumica prej jush e keni të qartë cilat pajisje janë lënë jashtë versionit të ri të sistemit operativ watchOS 8. Por ka edhe shumë përdorues të rinj që po vijnë në botën e Apple falë kësaj pajisjeje ose po mendojnë të blejnë një, prandaj ky artikull është përqendruar tek ata.

Seria Apple Watch 2 funksionon vërtet mirë në këtë pikë dhe edhe nëse ata kanë një sistem operativ të vjetër watchOS 6.2 nuk kanë probleme me funksionimin. Kur Apple vendos të lëshojë versionin 8 të sistemit operativ, ata do të jenë jashtë përditësimit.

Seria Apple Watch 2 është nga shtatori 2016

Të gjitha modelet do të jenë të pajtueshme me versionin e ri dhe për këtë arsye Apple e ndërpret këtë version direkt në një orë që u prezantua në Shtator 2016, padyshim një kohë më se e arsyeshme për përdoruesit për të ndryshuar modelin ose thjesht për të shijuar përfitimet e tyre pa pretenduar shumë më tepër se sa ajo tashmë ofron. Dhe a është kjo mospranimi i versionit të ri të sistemit operativ nuk do të thotë që pajisja ndalon së punuari, kjo është diçka që shumë përdorues ende nuk e kuptojnë plotësisht.

Nga ana tjetër, nëse qëllimi juaj është të hyni në botën e Apple Watch dhe të blini një të tillë, sigurisht që ne ju rekomandojmë versionin më të fundit të mundshëm të orës ose në çdo rast nëse nuk doni të shpenzoni shumë në versionin Series 6 , është më mirë të kërkosh versionin SE i cili është me çmim shumë të mirë. Ju gjithashtu mund të prisni që të bini pasi Apple ndoshta lëshon serinë e saj të re 7Edhe pse nuk ka shumë zëra për të tani, modeli i ri i orës do të ishte gati gati për t’u lansuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.