EaseUS MobiSaver Free: Programi për të rikuperuar të dhënat e fshira nga iPhone

EaseUS MobiSaver Falas

Një nga frikërat më të mëdha të të gjithë përdoruesve me një iPhone është të humbasësh të dhënat në telefon. Kjo është diçka që mund të ndodhë gabimisht me raste ose nëse telefoni përjeton një problem. Kur kjo të ndodhë, është e rëndësishme të kërkoni zgjidhje që do të jenë efektive në procesin e rikuperimit të të dhënave dhe skedarëve të përmendur. Për fat të mirë, ka ndihmë nga programe të ndryshme, të tilla si EaseUS MobiSaver Free.

Falë EaseUS MobiSaver Free është e mundur rikuperoni të dhënat e fshira nga iPhone. Edhe pse është gjithashtu e mundur të përdorni këtë softuer në rastin e një iPad ose një iPod Touch. Prandaj, mund të jetë një ndihmë e jashtëzakonshme për përdoruesit që janë në këtë situatë.

Arsyet pse të dhënat janë fshirë nga iPhone mund të jenë shumë të ndryshme. Ndonjëherë mund të ndodhë që të ketë qenë rastësisht, veçanërisht në rastin e përdoruesve që kanë përdorur një iPhone për një kohë të shkurtër. Edhe pse mund të keni qenë viktimë e një virusi ose sulmi, i cili shkakton humbjen e të dhënave. Gjithashtu dështimet në telefon ose në sistemin operativ mund të jenë shkaku në disa situata specifike.

EaseUS MobiSaver Falas

Në të gjitha rastet, falë EaseUS MobiSaver Free do të jetë e mundur të rikuperohen këto të dhëna të fshira. Nga fotografitë, kontaktet, skedarët, videot, mesazhet, shënimet zanore, shënimet, kalendari ose kujtesat, ndër shumë të tjera. Kështu që gjithçka që është fshirë nga iPhone dhe ju doni të rikuperoheni, do të jetë e mundur me këtë softuer.

Si funksionon EaseUS MobiSaver Free?

Hapi i parë është shkarkoni këtë Softueri i rikuperimit të të dhënave iPhone në kompjuter. Në ueb gjithashtu ka më shumë informacion në lidhje me gjithçka që ky program mund të arrijë sa i përket rikuperimit të të dhënave. Por, hapi i parë është instalimi i tij në një kompjuter Windows. Edhe pse ekziston edhe një version Mac i programit, siç mund ta shihni në internet.

Pasi të jetë instaluar programi, duhet të lidhni iPhone me kompjuterin. Tjetra duhet të zgjidhni një metodë rikuperimi për të hyrë në të dhënat në pajisje. Në hapin tjetër, programi do të vazhdoni të skanoni iPhone për të dhëna të tilla që janë fshirë. Kur skanimi të ketë përfunduar, rezultatet që janë gjetur do të shfaqen.

EaseUS MobiSaver Falas

EaseUS MobiSaver Free ju lejon të filtroni rezultatet, në rast se ka të dhëna specifike që dëshironi të rikuperoni. Për më tepër, të dhënat mund të shikohen paraprakisht. Kështu që përdoruesi mund të zgjedhë nëse skedarët e saktë shfaqen dhe mund të vendosë më thjesht se çfarë dëshiron të rikuperojë. Pasi të keni vendosur se cilat të dhëna dëshironi të rikuperoni, thjesht duhet të zgjidhni opsionin e rivendosjes dhe fillon procesi i rikthimit të tyre në iPhone.

Siç ndodh shpesh në këto raste, të dhënat që nuk janë fshirë për një kohë të gjatë ka më shumë të ngjarë të rikuperohen. Nëse prisni shumë gjatë për të përdorur këtë program, atëherë ka më pak mundësi që të gjitha të dhënat e dëshiruara të rikuperohen.

Sa kushton EaseUS Mobie Saver Free?

EaseUS MobiSaver Falas

Siç mund ta kuptoni nga emri i programit, EaseUS MobiSaver Free është softuer falas. Ju nuk keni pse të paguani asgjë për këtë program me të cilin mund të rikuperoni lehtësisht të dhënat e iPhone në kompjuterin tuaj. Prandaj, mund të shkarkohet në një kompjuter Windows ose Mac pa pasur nevojë të paguani për të.

Kompania ka në dispozicion disa versione të programit. Përveç këtij versioni falas të tij, ne gjejmë edhe një version të paguar. Ky version Pro i programit ka një numër funksionesh shtesë. Shtë një mundësi e mirë për përdorim shtëpiak dhe profesional. Në fakt, ju mund të zgjidhni opsionin që ju intereson më shumë në këtë drejtim. Por nëse ajo që dëshironi është të rikuperoni të dhënat që janë fshirë nga iPhone, EaseUS MobiSaver Free përputhet plotësisht.

Prandaj, për të gjithë ata përdorues që kanë humbur të dhëna nga iPhone i tyre, EaseUS MobiSaver Free do të jetë një ndihmë e mirë me të cilat të mund të ketë përsëri në telefon. Përveç kësaj, kjo ju lejon të rikuperoni një sasi të madhe të të dhënave, siç e kemi parë tashmë. Prandaj, me siguri pothuajse totale që do të jetë e dobishme në situatën tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.