Nanoleaf lëshon drita të reja me të mësuarin në makinë dhe të pajtueshme me HomeKit

Sot, Kings Day, ju ndoshta jeni zgjuar me një dhuratë që përmban atë të çuditshme vegël inteligjente për ta bërë shtëpinë tuaj edhe më shumë e kontrollueshme. Dhe është që veglat e automatizimit në shtëpi të kontrollueshme me pajisje të lëvizshme janë gjithnjë në modë. Sot ne ju sjellim gamën e re të dritave inteligjente nga Nanoleaf i pajtueshëm me Apple HomeKit. Llamba të reja dhe panele të kontrollueshme përmes aplikacionit tonë Home, të cilat gjithashtu do të mësojnë zakonet tona në mënyrë që ndërveprimi të jetë sa më minimal. Pas kërcimit, ne ju japim të gjitha detajet e këtyre pajisjeve të reja nga Nanoleaf.

Ideja që kanë djemtë Nanoleaf me këtë gamë të re të dritave, është për të lehtësuar përdorimin e tyre duke i bërë ato lllambat vetanake që mësojnë zakonet tona në mënyrë që të duhet të ndërveprojmë sa më pak me ta. Si e bëjnë këtë? Permes të mësuarit në makinë dhe me sensorë të pranisë Ata do të zbulojnë praninë tonë, do të falin tepricën dhe do të bëjnë që dritat të ndizen gradualisht. Këto madje do të funksionojnë kur të largohemi nga dhomat në të cilat i kemi duke bërë që ato të fiken gradualisht gjithashtu. E gjithë kjo falë një mësimi makinerik që do të shkojë të mësuarit e zakoneve tona në mënyrë që automatizimi të jetë sa më i saktë që të jetë e mundur. 

E dini, nëse jeni duke kërkuar drita inteligjente cilësore, ato të Nanoleaf janë një nga më të mirat në treg (Çmimi dhe disponueshmëria e këtij vargu të ri nuk dihet ende). Ato kanë një çmim të lartë por e vërteta është se është një nga markat referuese në botën e automatizimit të shtëpive përmes pajisjeve mobile, dhe kjo përfshirje e re e të mësuarit në makinë i bën ata një nga opsionet më të mira në treg. Nëse dëshironi disa llamba inteligjente për shtëpinë tuaj dhe burrat e mençur nuk jua kanë sjellë, mos hezitoni t'i merrni këto Nanoleaf të reja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.