Nanoleaf zgjeron sistemin Thread në disa prej paneleve të tij

Nanoleaf është një nga firmat më interesante të pajisjeve të ndriçimit inteligjent që ne kemi analizuar këtu, në iPhone News. Ato ofrojnë alternativa shumë interesante për t'i dhënë një ndriçim të veçantë shtëpisë sonë, kështu që ne jemi gjithmonë të vëmendshëm ndaj lajmeve të markave të ardhshme që na duken interesante.

Tani Nanoleaf ka përfshirë sistemin Thread në dy panele të tjerë inteligjentë të ndriçimit me synimin për të ofruar përmirësime të lidhjes. Në këtë mënyrë, Nanoleaf vazhdon të drejtojë një propozim interesant të pajisjeve të këtij stili, veçanërisht të përqendruar në dekorimin pa tërhequr shumë vëmendje.

Sistemi Thread lejon përdorimin e pajisjeve të tjera, të dyja markave Nanoleaf dhe të palëve të treta, për të vepruar si një «router» ndihmës, domethënë një lloj ure «rrjetë» ose pajisje zgjerimi WiFi përmes të cilave produkti Nanoleaf mund të arrijë te produkti kryesor router edhe nëse rrjeti origjinal WiFi nuk është në gjendje të arrijë zonën tuaj. E para nga këto pajisje do të jetë HomePod Mini nga kompania Cupertino, duke nënvizuar se për momentin, vetëm produktet e Apple do të jenë në gjendje të kryejnë protokollin e nevojshëm të Thread për produktin Nanoleaf. 

Sidoqoftë, marka siguron që së shpejti do të integrojë produkte të tjerë, gjithashtu nga Google, të tillë si gjenerata e dytë Nest Hub Max. Data e zbatimit të këtyre pajisjeve të reja që do të jenë rinovimet e formave Nanoleaf dhe elementeve nanoleaf nuk është shumë e qartëPërkundër faktit që Nanoleaf i publikoi ato sa më shpejt të jetë e mundur, ata kanë azhurnuar datën e dorëzimit në "shumë shpejt", kështu që ne nuk mund të japim informacione më specifike në lidhje me të. Në nivelin e çmimeve, gjithçka tregon se ato do të mbesin siç kanë qenë deri më tani pa ndonjë ndryshim të dukshëm. Shpresojmë që të mund të shijoni rishikimet tona për produktet Nanoleaf këtu në iPhone News.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.