Një iPhone i pretenduar 7 del në dritë në këtë video në detaje të plota

iPhone-7-09

Rrjedhjet në Apple fillojnë të marrin një ngjyrë kafe të errët. Realiteti është se shumica dërrmuese janë zakonisht shpikje ose modifikime kompjuterike mjaft të dobëta, por ajo që nuk kishim parë deri më tani ishin video me detaje të mëdha të një modeli iPhone që nuk pritet të paktën në mes të shtatorit, thuhet për dy muaj që tani. Një iPhone i pretenduar 7 del në dritë në këtë video në detaje të plota, ku mund të shihni secilin prej këndeve të pajisjes dhe në të cilën mund të shohim rregullimet që kompania Cupertino i ka bërë iPhone 6 për evolucionin e saj.

Becomingshtë duke u bërë shumë e dukshme që Apple do të ripërdorë praktikisht modelin e iPhone 6, jo në ekstremet e iPhone SE, i cili është një kopje e saktë e iPhone 5, por me shumë detaje. LRealiteti është se iPhone 7 që mund të vëzhgojmë pothuajse në të gjitha rrjedhjet është më tepër një iPhone 6 që zgjidh mangësitë e dizajnit që pësoi iPhone 6, dhe që me sa duket do të ketë shumë pak lajme për sa i përket harduerit. E gjithë kjo për faktin se në vitin 2017, iPhone feston dhjetë vjetorin e tij, dhe sipas analistëve është data që Apple ka vendosur të shënojë për të ndryshuar përsëri botën e telefonisë mobile.

https://www.youtube.com/watch?v=aPcoujU2dwg#t=27

Video është mjaft zbuluese, në fakt, të gjitha lajmet që ne kemi qenë duke përzier deri më tani janë përmbushur në letër. Megjithatë, Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që në Kinë ka shumë kopje të të gjitha llojeve të pajisjeve, kështu që nuk do të na habiste aspak nëse do të ishte një më shumë, me synimin për të fituar famë. Pajisja sigurisht që duket reale dhe e bërë mirë, por e kemi të vështirë të besojmë se rrjedhjet po arrijnë deri aty sa të ndajnë video në YouTube të një modeli që duhet të mbrohet rreptësisht.

Gjithçka që është përfolur deri më tani për iPhone 7

Bateri iPhone

Numërimi tashmë ka filluar, ne nuk presim të gjejmë ndonjë prezantim të ri të pajisjeve nga Apple deri në fjalën kryesore të Shtatorit, ku më në fund mund të shohim dizajnin e vërtetë të iPhone 7. Sidoqoftë, në vitin 2014 ndodhi saktësisht e njëjta gjë, në Qershor Ne kishim tashmë janë parë pothuajse kopje të sakta të asaj që iPhone 6 u bë përfundimisht, kështu që ne nuk u kapëm me kujdes nga prezantimi. DHEAshtë turp që përballë rrjedhjeve, gjithnjë e më pak mbetet për në fund. Uebsajtet flasin vazhdimisht për këto risi, e para prej tyre dizajni, nuk do të shohim ndonjë risi të shquar, ose ndryshim të materialeve, në fakt mund të themi se do të jetë një iPhone 6s në të cilin janë lehtësuar linjat e lumtura për mbulim, që tani nuk kalojnë përmes pajisjes, por kufizohen me të.

Nga ana tjetër, Fole 3,5 mm duket se është dëbuar padyshim, tani iPhone 7 do të ketë dy altoparlantë stereo në pjesën e poshtme të tij, kjo do të rrisë fuqinë dhe cilësinë e zërit. Porti i rrufesë, i cili nuk do të zëvendësohet nga një USB-C, do të përdorë një metal të lëmuar të ngjyrës së pajisjes, më të errët ose më të lehtë në varësi të diapazonit të zgjedhur.

Një aspekt tjetër i rëndësishëm është aparat fotografik, të paktën në modelin bazë, nuk duket se do të përdoret kamera e dyfishtë, por përkundrazi një rritje e konsiderueshme në madhësinë e lentes dhe humbja e unazës mbrojtëse, e cila bëhet një zgjatim në formë të sheshtë të pjesës së pasme të vetë pajisja. Kjo e bën atë më pak të dukshme, por po aq të bezdisshme. Në këtë filtrim nuk shohim slider për të aktivizuar mënyrën e heshtur, siç kemi parë në rrjedhjet e tjera. Sidoqoftë, ky do të ishte modeli që praktikisht të gjithë ne shpresojmë që Apple të përfundojë duke e paraqitur në mes të Shtatorit, për keqardhjen tonë, pasi prisnim më shumë risi në aspektin e dizajnit, veçanërisht sepse iPhone 6 nuk do të hyjë në histori sepse nuk është iPhone më i bukur dhe as më rezistent. Sa për pjesën e përparme, më shumë e njëjtë, nuk ka ndryshim fare dhe kornizat e tepërta të përparme janë akoma të pranishme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   TonyMac dijo

    Kjo është ajo, pse duam kryesor.