Ndani skedarët midis iOS dhe Android me AirDroid

Në epokën e shërbimeve të mesazheve të menjëhershme, transferimi i skedarëve drejtpërdrejt midis pajisjeve është pothuajse i vjetëruar. Edhe pse shumë herë jemi menjëherë pranë personit tjetër ne dërgojmë foto ose dokumente përmes postës elektronike ose WhatsApp, e cila ndonjëherë është shumë e rehatshme, por nganjëherë ka disavantazhe që nuk janë gjithmonë të njohura nga të gjithë, siç është humbja e cilësisë së imazhit.

Ata prej nesh që kanë pajisje Apple gjithmonë kanë AirDrop, një vegël që nuk është e njohur plotësisht për shumë, por që është e shpejtë dhe e rehatshme, dhe që gjithashtu mban të paprekur cilësinë e imazheve dhe videove. Por çfarë ndodh kur duam të transferojmë diçka nga iPhone në një pajisje Android? Apo në një kompjuter? AirDroid është një aplikacion i ri tashmë i disponueshëm në App Store që është falas dhe që zgjidh këtë problem për ne.

 

Me Airroid, ndarja e të gjitha llojeve të skedarëve midis pajisjeve tona është lojë e fëmijëve. Thjesht duhet të pyesni marrësin e skedarit të hapë aplikacionin, ne e hapim atë dhe presim që ai të zbulojë automatikisht që pajisjet janë afër dhe janë të gatshme për transferim. Nga këtu ju thjesht duhet të zgjidhni atë që duam të dërgojmë dhe të prisni disa sekonda që skedarët të kopjohen në pajisjen e destinacionit. Transferimi mund të bëhet në të dy mënyrat nga iOS në Android ose nga Android në iOS. Në të njëjtën mënyrë dhe në sajë të aplikim kompjuterik ne mund ta transferojmë atë në PC ose Mac tonë.

AirDroid - Transferimi dhe Ndarja e Skedarëve (Lidhja e AppStore)
AirDroid - Transferimi dhe Ndarja e Skedarëvefalas

AirDroid është falas, por përfshin disa veçori të bazuara në pajtim, siç është aftësia për të kontrolluar skedarët në pajisjet tuaja nga kudo duke përdorur një shfletues uebi. Android ka më shumë funksione, por sDo të jetë e vështirë për ta që të arrijnë iOS për shkak të kufizimeve që ne të gjithë e dimë që Apple u imponon aplikacioneve të palëve të treta. Akoma, vetëm për të transferuar skedarë në ndonjë pajisje tjetër pa ndërlikime, ia vlen të shkarkoni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sergio Mayorga dijo

  Unë preferoj Dërgoni Kudo që është falas pa reklama dhe i lehtë për t’u përdorur. Ky për Windows, iOS, Android dhe nuk di ndonjë tjetër.

 2.   Cristian dijo

  Mund ta shkarkoj nga AppStore për iOS, llogaria ime është nga SHBA, nuk e di nëse është në të tjera, por nëse është e disponueshme.