Ndarja e Snapchat tuaj tani është shumë më e lehtë

Snapchat

Snapchat ka njoftuar se po vijnë përmirësime që do të ndryshojnë mënyrën se si përdoruesit përdorin rrjetin e tyre social. Në këtë kohë nuk e dimë se cilat mënyra të reja do të kemi për të bashkëvepruar me fotot, videot dhe mesazhet që na dërgojnë ndjekësit ose miqtë tanë, por hapi i parë që Snapchat ka ndërmarrë do të na lejojë merrni ndjekës të rinj më lehtë.

Deri tani, të qenit në gjendje të reklamoni llogaritë tona në Snapchat ka qenë mjaft e vështirë, pasi ne mund ta bënim atë vetëm duke ndarë emrin e përdoruesit, diçka që çon në komplikime, veçanërisht në rastin e pseudonimeve komplekse. Një mundësi tjetër për të ndarë emrat e përdoruesve tanë ishte përdorimi i kodeve QR. Epo, kjo ka ndryshuar e gjitha që nga azhurnimi i fundit, në të cilin Snapchat fillon të ofrojë gjithashtu URL.

Kjo do të thotë që ne mund të kopjojmë dhe ngjisim lidhjen në profilet tona, kështu që do të jetë shumë më e lehtë për të marrë ndjekës të rinj. Tani e tutje ne mund të ndajmë, në rrjetet e tjera sociale, url tonë për snapchat dhe përdoruesit mund të hyjnë drejtpërdrejt në profile dhe të fillojnë të na ndjekin. Sapo dikush të klikojë në URL, ai do të përpiqet të hapet në Safari dhe më pas do të shfaqet një mesazh që na paralajmëron se do të hapet aplikacioni Snapchat.

Përditësimi i fundit i Snapchat tani është në dispozicion falas në App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.