Dy herë, dritat e zgjuara po vijnë në pemën tuaj të Krishtlindjes

A mund të mendojë dikush për një vend më të mirë për të përdorur virtytet e ndriçimit inteligjent sesa në një pemë të Krishtlindjes? Dritat që ndryshojnë ngjyrën, që ne mund t'i kontrollojmë përmes smartphone-it tonë, që mund t'i programojmë ndezur dhe fikur ... dhe për të cilat gjithashtu mund të bëjmë ne mund të shtojmë funksione të përparuara siç janë krijimi i dizenjove dhe animacioneve tona, ose që ndryshojnë me ritmin e muzikës. E gjithë kjo është ajo që Twinkly na ofron dhe që ne ju tregojmë në këtë analizë të kompletit të saj fillestar për Pemën e Krishtlindjes.

Një çantë me gjithçka që ju nevojitet

Twinkly na ofron pajisje të ndryshme ndriçimi që përshtaten me nevoja të ndryshme. Ne kemi komplete fillestare me 150 LED, të mjaftueshme për një pemë të mesme si imja, ose komplete deri në 400 LED për pemë gjigante që nuk përshtaten në asnjë dhomë. Ata gjithashtu kanë komplete të tjera të tilla si "perde" të dritave ose garlands me llamba shumëngjyrësh. Të gjitha kompletet janë të papërshkueshme nga uji (IP44) kështu që ato mund të përdoren brenda dhe jashtë, kështu që çdokush mund të shijojë dekorimet tuaja të Krishtlindjeve.

Të gjitha këto komplete janë të zgjerueshme, pasi që të gjithë ato kontrollohen nga aplikacioni Twinkly për iOS dhe Android dhe ne mund të përdorim komplete të ndryshme për të ndriçuar një pemë të vetme, sikur të ishin një komplet i vetëm, ose t'i vendosnim në vende të ndryshme dhe t'i bëjmë të gjitha të sinkronizuara me njëri-tjetrin ose që animacioni të rrjedhë nëpër të gjithë ata, duke arritur rezultate tronditëse.

Procesi i instalimit është aq i thjeshtë sikur të vendosnit një çantë normale ndriçimi. Në fakt, nuk do të vëreni asgjë të çuditshme në çantën Twinkly nëse tashmë keni komplete të tjera konvencionale. Gjithçka që ju nevojitet përfshihet në kuti: dritat e drejtuara (në sasinë që keni zgjedhur), kontrolluesin me kontroll manual dhe përshtatësin për prizën evropiane.

Kontrolloni nga aplikacioni Twinkly

Sapo të instalohet ndriçimi, ne do të bëjmë gjithçka nga smartphone-i ynë falë aplikacionit që mund ta shkarkojmë falas nga App Store (lidhje). Aplikacioni Twinkly do të na çojë gjatë gjithë procesit të konfigurimit, shumë i thjeshtë dhe i udhëhequr në mënyrë të përsosur, përveç që përkthehet në Spanjisht, gjë që nuk është shumë e zakonshme në këtë lloj aksesori. Ne i japim akses rrjetit WiFi, ne pranojmë disa leje dhe tani mund të vazhdojmë të konfigurojmë animacionet për pemën tonë.

Twinkly ka hartuar një proces për skanimin e llambave duke përdorur smartphone-in tonë që është shumë i thjeshtë dhe shumë efektiv. Vetë aplikacioni Twinkly skanon me kamerën e smartphone-it tonë rregullimin e llambave në mënyrë që animacionet dhe dizajnet të jenë thjesht perfekte. Megjithëse e kisha parë në video, u befasova këndshëm kur pashë se sa mirë i mbledh të gjitha informacionet me ato hapa të thjeshtë dhe sesi dizenjot janë përshtatur në mënyrë të përsosur me pemën time të Krishtlindjes.

Nga aplikacioni ne mund të zgjedhim modelet që duam të zbatojmë në pemën tonë, me vizualizimin e drejtpërdrejtë të efektit pa qenë e nevojshme ta zbatojmë më parë. Ne kemi një numër të mirë të efekteve të para-instaluara, por nëse ato janë të pakta, ne mund të shkarkojmë shumë më tepër falas. Ne mund t'i rregullojmë ato duke ndryshuar ngjyrat, shpejtësinë e animacionit ... dhe madje mund të krijojmë efektet tona, gjithashtu duke i parë drejtpërdrejt ndërsa bëjmë ndryshime. Vonesa midis asaj që bëjmë dhe asaj që shohim është pothuajse zero, me të vërtetë mbresëlënëse ajo që ata kanë arritur në Twinkly me këtë aplikacion. Si krem ​​mund të bëjmë që animacionet të shkojnë në ritmin e muzikës.

Për momentin është i pajtueshëm vetëm me Google Assistant, pa lajme nëse do të bëhet kështu me HomeKit apo Alexa. Lajmi i mirë është se Ne mund të vendosim dhe fikim, që animacionet dhe dizajnet të ndryshojnë me kalimin e kohës, dhe se kemi edhe një buton me të cilin mund të ndryshojmë pa pasur nevojë për smartphone-in tonë. Vetë aplikacioni nuk është i pajtueshëm me Shkurtoret, por ata tashmë kanë gjetur mënyra për t'i përfshirë ato, si kjo e ofruar nga i madhi Rafael Roa (@rafarq) në Twitter:

https://twitter.com/rafarq/status/1203465436618252288

Mendimi i redaktorit

Nëse mendonit se ndriçimi i Krishtlindjes ishte i mërzitshëm, nuk e dini Twinkly. Me komplete të madhësive të ndryshme dhe një proces konfigurimi jashtëzakonisht të thjeshtë që do të kryhet nga aplikacioni i tij për iOS dhe Android, rezultatet që do të arrini në dekorimin e Krishtlindjeve të shtëpisë tuaj do t’i lënë të gjithë pa fjalë. Çmimi i tij ndryshon në varësi të madhësisë që zgjidhni, që ka kompletet prej 250 LED në dispozicion në Amazon për 139,99 € (lidhje) Dhe 400 për 174,99 € (lidhje)

Twinkly tela
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
139,99
 • 80%

 • Twinkly tela
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 100%
 • konfiguracion
  Redaktori: 100%
 • Ngarje
  Redaktori: 100%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Kits të ndryshëm dhe mundësia e zgjerimit
 • Proces i thjeshtë i konfigurimit
 • Kontroll i plotë nga smartphone-i juaj
 • Rezultate spektakolare

Contras

 • Nuk përputhet me HomeKit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.