Ku mund ta shikoni WWDC 2020 drejtpërdrejt

Një nga ngjarjet më të pritura të vitit po vjen, Kryesori inaugurues i WWDC 2020 në të cilin do të shohim lajmet që Apple ka përgatitur për ne në nivelin e softuerit dhe pajisjes. A nuk doni të humbisni asgjë? Epo, ndiqeni atë me ne drejtpërdrejt. Prezantimi është 22 qershor në orën 19:00.

WWDC do të na tregojë azhurnimet e reja të Apple përpara, të gjitha të rejat dhe ndryshimet në platformat e ndryshme të Apple. iOS 14 dhe ekrani i ri në shtëpi me widget mund të jenë një realitet pas disa vitesh u përfol për ardhjen e tij, ndërsa iPadOS 14 mund të nënkuptojë një distancë më të madhe nga iOS, me karakteristika të reja që vazhdojnë të përparojnë në rrugën e bërjes së iPad-it një pajisje më produktive. A do të arrijë dyqani i orëve të shikimit në watchOS 7? A do të ketë ndonjë azhurnim të veçorive të monitorimit të ushtrimeve të Apple Watch? tvOS gjithashtu mund të shijojë një ndryshim të madh duke dhënë përfundimisht mundësinë e krijimit të llogarive të ndryshme të përdoruesve, ose me funksione të reja të drejtuara për të ushtruar në shtëpi. Gjithashtu macOS mund të ketë ndryshime të mëdha me funksione të reja.

Hardware nuk ka qenë kurrë protagonist i WWDC, por këtë vit gjithçka është ndryshe, dhe Apple mund të paraqesë produkte që kanë mbetur pa njoftim për shkak të situatës që bota po përjeton me COVID-19. Një iMac i ri me një dizajn krejtësisht të ndryshëm, AirTags të shumëpritur dhe të vonuar, mbase një Apple TV i ri dhe çfarë mund të jetë një nga risitë më të mëdha të vitit: Mac-u i parë me një procesor ARM të dizajnuar nga Apple.

Nëse nuk doni të humbisni asgjë nga këto, mundeni na ndiqni drejtpërdrejt në kanalin tonë në YouTube (lidhje) ose ruajeni këtë artikull në të preferuarat, sepse pikërisht këtu ne do të vendosim videon tonë të drejtpërdrejtë nga e cila do të komentojmë gjithçka që Apple na njofton ndërsa ndodh. Transmetimi do të fillojë rreth orës 18:30 (GMT + 2). Atëherë do të kemi podcast-in tonë të drejtpërdrejtë në të cilën i gjithë ekipi do të komentojë për gjithçka që është njoftuar gjatë ngjarjes. Ju presim të gjithëve!


Na ndiqni në Google News

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   John dijo

  Jashtë temës Luis. Diçka ndodh në appleTV që tastierat nuk punojnë më ose nuk funksionojnë mirë, nuk është normale që asnjë nga 3. A dini ndonjë gjë për këtë?

 2.   Edu dijo

  Më falni, por kur është? Ju vendosni kohë por jo ditën.

  1.    Emilio Garcia dijo

   Përshëndetje Luis, është vetëm nesër

  2.    Louis Padilla dijo

   Ai e vë atë në paragrafin e parë: sot, e hënë, 22 qershor