Ndryshime të mëdha në iPad Mini të vogël nga 2021

Shumë kanë qëndruar me mjaltë në buzë me ardhjen e iPad Pro të ri dhe faktin që Apple ka dashur të lërë pak më shumë kohë për të rinovuar versionet tradicionale të iPad dhe iPad iPad Mini, megjithatë, ne sjellim një lajm të mirë.

IPad Mini i ri që do të mbërrijë në 2021 do të ketë USB-C dhe Konektor Smart midis risive të tjera që do ta bëjnë atë një pajisje të pabesueshme. Kjo është mënyra se si Apple dëshiron të vërë bast në Mini si një nga alternativat më tërheqëse të madhësisë kompakte kur bëhet fjalë për tabletët, a do ta shohim përfundimisht?

Siç konfirmohet në 9to5Mackanë qenë në gjendje të dinë se iPad Mini i ri ka emrin e koduar J310 dhe në thelb do të sillte një lajm interesant, e para është se iPad Mini do të montojë Apple A15, një nga përpunuesit më të fundit nga kompania Cupertino. Por e gjithë kjo fuqi pa kontroll është e padobishme, dhe kjo është arsyeja pse ajo ka vendosur ta shoqërojë atë me një USB-C dhe Smart Connector për pajisje të tilla si tastierat. Në këtë mënyrë, iPad tradicional do të ishte i fundit i iPad me një lidhës Rrufe, kështu që e ardhmja shkruhet në tastin USB-C të paktën nga Apple.

Ky procesor A15 do të ketë të njëjtin sistem prodhimi pesë nanometër si A14 dhe varianti i tij, A15X, është gjithashtu tashmë në tryezë. Ky USB-C do të na lejojë qasje të shpejtë dhe të lehtë në pajisjet shtesë dhe sistemet e kujtesës që do t'i jepnin iPad Mini shumë më shumë kapacitete sesa mund të imagjinonim. Në këtë aspekt, Apple po thyen të gjitha skemat që kishte krijuar. Për momentin, iPad i nivelit fillestar, i quajtur J181, do të qëndrojë me procesorin A13 të Apple dhe një çmim më të moderuar për 10,2 inçët e tij, ndërsa Ky iPad Mini nga 2021 pritet të jetë ndërmjet 8,5 dhe 9 inç.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.