Ndryshimi i ekranit të iPhone X ka një kosto prej 321 euro

Këtë mëngjes, në orën 9:01, Apple ka hapur periudhën për të rezervuar iPhone X të ri. Që nga 3 nëntori, Apple do të fillojë t'u dërgojë përdoruesve të parë që kanë qenë me fat ta rezervojnë, pasi si zakonisht, si aplikacioni Apple Store dhe faqja e internetit kanë funksionuar në mënyrë të parregullt dhe ata nuk kanë lejuar që shumë përdorues të bëjnë rezervimin e tyre derisa të ishte tepër vonë.

Siç pritej, shpejt disa njësi në dispozicion janë shitur dhe pak nga pak koha e parashikuar e transportit është zgjatur në 5-6 javë aktuale. Të gjithë ata që duhet të presin disa javë, duhet të fillojnë të kërkojnë rastet e iPhone X por duan të kenë një zhgënjim, pasi kostoja e zëvendësimit pa AppleCare të ekranit të iPhone X arrin në 321,10 euro.

Unike e ekranit, me atë nivel në krye, duket se është një nga problemet kryesore kur bëhet iPhone X, e cila është arsyeja pse disponueshmëria ka qenë dhe do të jetë shumë e drejtë deri në fillim të vitit të ardhshëm. Nëse për fat të keq, iPhone X ynë përfundon në tokë ose merr një goditje në ekran dhe prishet, tani për tani dhe duket se, të paktën për vitin e parë, zgjidhja e vetme e mundshme do të jetë shkoni në Apple Store dhe paguani 321,10 euro që kushton zëvendësimi, pasi që nuk ka shumë të ngjarë që kinezët në cep të kenë qasje në to.

Por nëse problemi që keni me iPhone, jo vetëm që prek ekranin, por gjithashtu pëson edhe një dëmtim tjetër që kërkon një zëvendësim që nuk është i kufizuar në ekran, duhet të shkojmë në kolonën e dëmtimit tjetër, çmimi i së cilës arrin 611,10 euro. Çmimi për ndryshoni baterinë iPhone X, mbetet e njëjtë për të gjitha modelet e iPhone, 89 euro për sa kohë që është jashtë garancisë ose ne kemi kontraktuar shërbimin AppleCare.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.