Ne analizojmë WALTR2, dërgojmë dhe marrim të gjitha llojet e skedarëve midis Mac-ut dhe iPhone-it tuaj

WALTR 2

Shumë përdorues zgjedhin alternativa të ndryshme kur transferojnë skedarë midis pajisjeve të tyre iOS dhe Mac-ve të tyre, prandaj ne duam t'ju prezantojmë WALTR 2, edicioni i dytë i një prej mjeteve më të njohura të transferimit të skedarëve midis iOS dhe Mac në peisazhin e softuerit. Nëse ajo që dëshironi është të dërgoni një skedar (të çfarëdo forme dhe stili) në pajisjen tuaj iOS shpejt, duhet të qëndroni të akorduar me artikullin dhe ne do t'ju tregojmë se si funksionon WALTR 2 dhe cilat janë përfitimet që e vendosin atë përpara të konkursit si mjeti ynë përfundimtar i transferimit të skedarëve.

Çfarë është WALTR 2?

Ky program është një urë lidhëse universale midis kompjuterit tonë dhe pajisjes sonë Apple në fjalë, me këtë nënkuptojmë se është e mundur të lidhni çdo pajisje, nga iPhone 7 i fundit te iPod Classic i lançuar në 2001. Për më tepër, ai ka një sistem përshtatës inteligjent të përmbajtjes, te Ky është pse ekipi i zhvillimit të Softorino ka punuar shumë. Në këtë mënyrë, përmbajtja do të konvertohet shpejt, pa humbje të cilësisë dhe pa nevojën e hapave të mëtejshëm.

Si mund të ishte ndryshe, dhe mbi të gjitha sepse në Mac nuk kemi shumë porta, programi ka një lidhje automatike WiFi me pajisjet tona, e cila do të na lërë falas një port USB që do të ishte shumë i dobishëm për gjëra të tjera. Në këtë mënyrë, ne mund të transmetojmë ose transferojmë audio me rezolucion të lartë në formatet e mëposhtme në pajisjet tona: MP3, FLAC, APE, ALAC, AAC, AIFF, WAV. Për më tepër, do të kemi gjithashtu transmetim të vazhdueshëm të videos, që do të thotë se mund të kalojmë shpejt një video në aplikacionin iOS Videos (i cili zhduket në iOS 10.2) me mbështetje për rezolucionin 4K në formate të tilla si MKV dhe AVI.

Gjithçka është lehtësi në shumë nivele

Walter 2

Sipas ekipit të zhvillimit, ne po përballemi me një zonë ku nuk ka konkurrentë, dhe kjo është që WALTR 2 është plotësisht në përputhje me Apple Music, domethënë, e gjithë muzika do të shkojë në bibliotekat tona Apple Music. Sidoqoftë, ata gjithashtu premtojnë se ne mund t'i kalojmë këngët si zile thjesht duke ndryshuar formatin, diçka që nuk kam arritur ta punoj në asnjë mënyrë, për ndonjë arsye që nuk e di.

Lidhur me aksesueshmërinë, aplikacioni do të kodifikojë meta të dhënat e këngëve, në këtë mënyrë do të zgjidhë gabimet e mundshme në nivelin e shkruesit, duke na treguar përmbajtjen e saktë të muzikës që kemi futur në pajisje. Nga ana tjetër, titrat që përmbajnë përmbajtja jonë e videos mund të luhen në iPhone / iPad, pasi do të detyrojë formatin SRT dhe ASS që do të na lejojë të zgjedhim titrat në aplikacionin Video.

Formatet me të cilat WALTR 2 është i pajtueshëm

 • Video: MKV, AVI, MP4, MOV, MPEG, m2ts, 3GP, WMV, H264, H265
 • Audio: MP3, FLAC, APE, ALAC, AAC, AIFF, WAV, WMA, OGG, OGA, WV, TTA, DFF
 • Teksti / Imazhi: ePub dhe PDF
 • Tonet M4R

Si ta përdorim WALTR 2?

Foto nga WALTR 2

Ai nuk ka humbje, ekipi i tij i zhvillimit është kujdesur për këtë, ndërfaqja bëhet jashtëzakonisht e thjeshtë, do të hapet një dritare e vogël ku iPhone do të na njohë. Në rastin e mundësimit të transmetimit automatik të skedarit përmes WiFi, nuk kam arritur ta bëj atë të funksionojë (iPhone 6s me iOS 10.1- MacBook Pro Retina 13 ″ macOS Sierra), megjithatë, kablli i Rrufesë është me të vërtetë i shpejtë.

Thjesht merrni videon ose skedarin audio që dëshironi dhe tërhiqeni atë në majë të pajisjes tuaj në dritaren përkatëse dhe do të lëvizë shumë shpejt. Për ta përdorur, do të shkojmë te aplikacioni vendas në fjalë, qoftë Apple Music apo Video.

Çmimi dhe disponueshmëria

WALTR 2 ka një provë 24-orëshe për Windows dhe Mac, megjithatë licenca gjatë gjithë jetës për azhurnimet e ardhshme kushton $ 39,95. Nëse jeni pak më të kujdesshëm, Ju mund të merrni licencën prej 19,95 dollarësh duke qenë përdorues i versionit të mëparshëm të WALTR. Për ta marrë atë mund të klikoni në lidhjen që lëmë më poshtë për të shkuar në faqen zyrtare të saj.

Analiza WALTR 2
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
$ 19,95 a $ 39,95
 • 60%

 • Analiza WALTR 2
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • languages
  Redaktori: 50%
 • Lehtësia e përdorimit
  Redaktori: 90%
 • çmim
  Redaktori: 60%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.