Ne do të kemi një iPad mini me dizajn Pro shumë shpejt

Koncepti iPad mini pro

Kjo mund të themi se është një nga sekretet e hapura që kemi në lidhje me iPad. Në këtë rast iPad i vogël mund të adoptojë modelin dhe formën e modeleve më të larta, logjikisht e gjithë kjo është një thashethem por vjen nga një burim po aq i rëndësishëm sa Bloomberg kështu që ju duhet ta merrni seriozisht.

Ky iPad mini i ri mund të mbërrijë më herët sesa ishte planifikuar dhe është se është një nga të paktët modele që mbeten për të rinovuar ose ndryshuar modelin. Më pak korniza, më pak madhësi të përgjithshme dhe një ekran ndërmjet pesë dhe nëntë inç është ajo që pritet nga ky iPad mini i ri.

Ajo që është e qartë është se iPad-et më të vegjël duhet të ndryshojnë modelin e tyre në një kohë ose në një tjetër dhe mund të jetë këtë vit që Apple ka zgjedhur të bëjë këtë ndryshim. Që nga fillimi i vitit, është folur për mundësinë që iPad mini të ndryshojë modelin e tij dhe tani mund të jetë më afër se kurrë. Ky iPad i vogël pritet të shtojë pak më shumë ekran me dimensione të ngjashme me ato të modelit aktual, kjo është diçka që ne e kemi parë në të gjitha modelet e iPad falë ridizenjimit të bërë nga Cupertino në këto iPad.

Në raportin e ri të botuar nga Bloomberg gjithashtu flitet për një iPad Pro të ri që është planifikuar të lançohet në 2022 Dhe kjo mund të përfshijë aftësitë e karikimit pa tel MagSafe, si dhe aftësinë për të rimbushur karikimin e pajisjeve të tjera pa tel. Por për këtë ka një rrugë të gjatë për të bërë kështu që ne do të përqendrohemi tani në iPad-in e vogël i cili është ai që mbetet për t'u shtuar në modelin e produktit të ri të Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.