Ne mund të shohim një karikues 30 W këtë vit në katalogun e produkteve të Apple

Kompania Cupertino po paraqet shumë sfida për inxhinierët në zyrat e saj, në këtë rast dhe gjithmonë sipas analistit Ming-Chi Kuo, firmës Cupertino. do të punonte në një karikues GaN 30W që do të lejonte pajisje të tilla si iPhone të karikoheshin më shpejt se sot, atë që ne e njohim gjerësisht si karikim i shpejtë.

Shumë marka të karikuesve të palëve të treta tashmë kanë bërë kalimin te karikuesit GaN Për shkak të avantazheve të tij ndaj atyre të mëparshme, ne mund ta gjejmë këtë lloj karikuesi në kompani të tilla të njohura si Belkin, Anker, Satechi dhe shumë të tjera.

Belkin, na shpjegon në mënyrë të përsosur çfarë është ky karikues GaN (nitrit galium). në rast se dikush nuk e di:

Nitridi i galiumit, ose GaN, është një material që ka filluar të përdoret në gjysmëpërçuesit për karikuesit. Në fillim të viteve 90 ajo u përdor shpesh në prodhimin e dritave LED. Është gjithashtu një material popullor për bateritë e qelizave diellore për satelitët. Fakti dallues i GaN kur bëhet fjalë për karikuesit e pajisjeve është se prodhon më pak nxehtësi. Kjo do të thotë që komponentët e karikuesit mund të paketohen më tej së bashku për të zvogëluar madhësinë e tyre, pa ndikuar negativisht në kapacitetin e karikimit ose pajtueshmërinë me standardet e sigurisë.

Karikuesi 30 W i Apple do të dalë këtë vit

Në çdo rast, është e rëndësishme të theksohet se me këta karikues të rinj, kompania Cupertino siguron që përdoruesit të mund të karikojnë modelet e tyre të reja iPhone me karikim ultra të shpejtë dhe përfitoni nga i njëjti karikues për MacBook, MacBook Pro, iPad Air dhe iPad Pro. Kuo paralajmëron se kompania mund ta ketë gati këtë karikues gjatë vitit 2022, kështu që ne do ta mbajmë nën vëzhgim. Ajo që duket gjithashtu e qartë është se nuk do të përfshihet në kutinë e iPhone dhe çmimi i tij mund të jetë gjithashtu rreth 25 euro që kushton karikuesi aktual i shpejtë i Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.