Ne rishikuam kufjet Jabra Elite 85T, të bujshme në çdo aspekt

Ne analizojmë disa kufje të reja që Ata nuk konkurrojnë me AirPods Pro, ata i tejkalojnë ato praktikisht në çdo aspektMe Jabra Elite 85T janë thjesht mahnitëse në çdo aspekt, dhe ne ju themi pse.

Përfitova nga pushimet verore për të testuar plotësisht këto kufje Jabra True Wireless, dhe ishte hera e parë që nuk më kishte munguar fare AirPods Pro, të cilat deri më tani ishin gjithmonë në xhepin tim. Cilësi superiore e zërit, rehati ekstreme, autonomi e shkëlqyer dhe një aplikim fantastik për një produkt prej dhjetë.

Especificaciones

Kufjet në modë për një kohë të gjatë janë "True Wireless", pothuajse nuk janë konceptuar më kufje bluetooth që kanë një kabllo që i lidh. Këto Jabra Elite 85T kanë lidhje Bluetooth 5.0 për të arritur një lidhje të qëndrueshme, pa ndërhyrje. Ne i mbajmë ato në rastin e tyre kur nuk i përdorim, gjë që do të shërbejë jo vetëm për t'i fikur, por edhe për t'i rimbushur ato. Për t'i ndezur ato dhe për t'u lidhur me iPhone, iPad ose Mac tonë ju vetëm duhet t'i hiqni ato nga kasetaMe Me pak më shumë se 50 gram në peshë totale dhe një madhësi shumë të ngjashme me atë të AirPods Pro (kuti + kufje), ato janë vërtet të rehatshme për tu mbajtur kudo në çdo xhep.

Autonomia e tij është e shkëlqyeshme: më shumë se 5 orë autonomi duke përdorur zvogëlimin e zhurmës, dhe gjithsej 25 orë nëse marrim parasysh tarifat shtesë që na ofron rasti. Për ta rimbushur atë mund të përdorim USB-C (kablloja është e përfshirë në kuti) ose një bazë Qi. Pavarësisht gjurmës së vogël të çështjes, ato rimbushen në mënyrë perfekte në çdo bazë të pajtueshme me standardinMe Një led i përparmë tregon rimbushjen dhe ngarkesën e mbetur duke ndryshuar ngjyrën.

Ato janë të certifikuara IPX4, kështu që mund t'i përdorni me shi, por jo shumë tjetër. Ato nuk janë kufje të dizajnuara për të praktikuar sporte, nëse ky është qëllimi juaj, modelet e tjera të markës janë të preferueshme. Ata kanë gjashtë mikrofona (tre për kufje) për anulimin e zhurmës dhe për thirrjet telefonike, janë të pajtueshme me Siri dhe Alexa (e cila është e instaluar në kufje vetë)Me Kontrollet fizike, lidhja e shumë pajisjeve, karikimi i shpejtë, pauzë automatike ... një listë e gjatë specifikimesh që do të analizojmë në këtë artikull.

Dizajn praktik me rezultate të mira

Dizajni i këtyre Jabra Elite 85T nuk do të fitojë asnjë çmim, por ky nuk është problem. Funksional, praktik dhe i përfunduar mirë, të cilit i shtojmë komoditetin e tij të madh, pa u ndjerë të lodhur pas disa orësh përdorimi. Forma ovale e jastëkave të saj prej silikoni (ne kemi disa madhësi për t’iu përshtatur veshëve tanë) na ndihmojnë në këtë komoditet, pasi mund t’i veshim pa frikën e rënies, natyrisht, pa bërë lëvizje të papritura (tashmë kemi thënë se jo janë të destinuara për sporte) Me

Kontrollet me prekje janë shumë moderne dhe tërheqëse, por zgjedhja e një butoni fizik për të kontrolluar kufjet duket si një veprim i mençur. Ju shmangni prekjet aksidentale kur vendosni kufjet, dhe gjithashtu është shumë më e lehtë të shtypësh një buton sesa të prekësh një sipërfaqe falë reagimeve që ju ofron pulsimi. Një detaj shumë i rëndësishëm është rrjeta që përfshin çdo jastëk silikoni, i cili parandalon që papastërtia të hyjë në kufje vetë dhe e bën pastrimin shumë më të lehtë.

Kontrolle të plota nga vetë kufjet

Çdo kufje përfshin një buton të vetëm që zë tërë pjesën e jashtme të kufjes së veshit sapo të vendoset në vesh. Me këto dy butona ne mund të kontrollojmë praktikisht të gjitha funksionet që na ofrojnë këto kufje, të cilat janë të shumta. Filloni ose ndaloni luajtjen, kaloni gjurmët, aktivizoni anulimin e zhurmës ose modalitetin e transparencës, vëllimin lart e poshtë dhe thirrni Siri ose AlexaMe Duket e pabesueshme që me dy butona mund të bësh kaq shumë gjëra, por është kështu. Dhe me opsionet e personalizimit.

Cilësi superiore e zërit

Aspekti kryesor i kufjeve është cilësia e tij e zërit. Ndonjëherë prodhuesit i mbushin ato me funksione që mbulojnë mangësitë e tyre në aspektin e cilësisë së zërit, por ky nuk është rasti me këto Jabra Elite 85T. Cilësia e tij e tingullit është shumë e mirë, padyshim superior ndaj asaj të AirPods ProMe Ata kanë bas të fuqishëm, që godasin pa asnjë dyshim, por pa harruar frekuencat e mesme dhe të larta. Ju mund të perceptoni tingujt e të gjitha frekuencave, zërat e këngëtarëve, instrumentet ... dhe baset ndihmojnë këngët të kenë forcë më të madhe. Unë personalisht më pëlqen ky barazim, por nëse nuk është rasti juaj, nuk ka problem, sepse mund ta modifikoni sipas dëshirës tuaj nga aplikacioni.

Profilet që mund të krijoni me aplikacionin Jabra Sound + ju lejojnë të kombinoni barazime të ndryshme me anulimin e zhurmës ose mënyrën e transparencës. Përveç kësaj, anulimi i zhurmës mund të rregullohet, si dhe mënyra e transparencës. Me gjithë këtë në fund duket se keni disa kufje të ndryshme sepse tingulli ndryshon rrënjësisht në varësi të profilit që aktivizoni. Anulimi dhe bas i fuqishëm për të dëgjuar muzikë në metro, mënyra e transparencës dhe një profil më i sheshtë për të dëgjuar një podcast ndërsa jeni në rrugëMe Ju gjithashtu mund të aktivizoni çdo profil nga widget -i që mund të shtoni.

Anulimi i zhurmës së Elite 85T është fantastik. Vendoseni në nivelin maksimal eliminon pothuajse çdo zhurmë përreth jushMe E përkryer për përdorim në vende të zhurmshme siç janë mjetet e transportit dhe kështu shmangni nevojën për të rritur volumin për të shijuar muzikën tuaj. Kështu është mënyra e transparencës ose "Hearthrough" siç e quan Jabra, me të cilën do të dëgjoni atë që dëshironi pa u izoluar nga ajo që ju rrethonMe Nuk do të keni nevojë të hiqni kufjet për të qenë në gjendje të dëgjoni se kush po ju flet.

Një aplikacion i shkëlqyer

Ne nuk mund të harrojmë plotësuesin e përsosur të kufjeve të këtij niveli: aplikimin e tij. Jabra Sound + (lidhje) ju lejon të përfitoni sa më shumë nga këto kufje për t'i dëgjuar ato në potencialin e tyre të plotë. Përveç funksioneve që kemi përmendur tashmë, ne gjithashtu mund të bëjmë teste të zërit për të parë nëse pads i përshtaten mirë veshit tonë, madje ne mund të bëjmë një personalizim të tingullit që përshtatet me aftësitë tona të dëgjimit, kështu që ne do të dëgjojmë tingullin më të mirë që veshi ynë mund të perceptojë.

Difficultshtë e vështirë të rendisim të gjitha funksionet që ka aplikacioni, por nuk mund t'i lëmë pa theksuar mundësia e vendosjes së kufjeve tona në hartë që tregojnë pozicionin e fundit në të cilën ata ishin të lidhur me iPhone -in tonë. Kontrolloni konfigurimin, përditësimet e firmware -it, instalimin e ndihmësit zanor ... Aplikacioni më i plotë që mund të gjeni në kufje.

Multi-pajisje

Kur provoni kufjet si përdorues të AirPods Pro gjithmonë keni ndjenjën se asgjë nuk do t'ju bindë, dhe shumica e fajit është mbi "magjinë" e Apple me kufjet e saj. Ndryshimi automatik i pajisjes është diçka nga e cila nuk mund të hiqni dorë pasi ta provoni. Këto Jabra Elite 85T nuk kanë atë magji, por pothuajse. Mund të lidhni dy pajisje dhe të kaloni nga njëra në tjetrën automatikishtMe Ju jeni duke dëgjuar iPhone tuaj, bëni pauzë dhe ndizeni atë në iPad tuaj, dhe Jabra juaj lidhet automatikisht me iPad. Asnjëherë nuk do të kisha menduar se një prodhues mund t'i afrohej kaq shumë magjisë së Apple, siç ka bërë Jabra.

Mendimi i redaktorit

Kur dikush bie në kategorinë e kufjet e nivelit të lartë presin një produkt të jashtëzakonshëm, dhe këto Jabra Elite 85T janë targë. Për cilësinë e zërit, autonominë dhe anulimin e zhurmës ato janë superiore ndaj AirPods Pro. Kësaj i shtojmë barazimin e personalizueshëm, ndryshimin automatik të pajisjes dhe një aplikim të shkëlqyer, dhe rezultati është një produkt që ia vlen sa kushton. Çmimi i tij është 229 € në Amazon (lidhje).

Elite 85T
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
229
 • 80%

 • Elite 85T
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Cilësi sensacionale e zërit
 • Autonomi e shkëlqyeshme
 • Anulimi aktiv i zhurmës
 • Aplikacion fantastik

Contras

 • Skllavi i celularit të majtë në të djathtë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.