Ne testuam Moshi Mythro Air të ri, një nga kufjet më të mira me Bluetooth

Prej disa kohësh kemi të rejat mes nesh AirPods, kufjet wireless të Apple. Një kufje që kanë shkaktuar një mori mendimesh: ka nga ata që e duan, dhe ka nga ata që i urrejnë për modelin dhe karakteristikat e tyre. E vërteta është se Ato janë një mundësi më shumë, por jo e vetmja, padyshim

Sot ne paraqesim kufje të reja brenda veshit Moshi Mythro Air (Versioni Bluetooth i klasikëve Myhi të Moshi-t), një nga opsionet më të mira që kemi provuar kohët e fundit, dhe një mundësi për ta mbajtur në mendje për të gjithë ju që pëlqeni kufjet në vesh. Tingull i mirë, zvogëlim pasiv i zhurmës dhe rehati shumë për të marrë parasysh kufjet cilësore dhe mjaft të rehatshme për t'i veshur ato në ditët tona. Pas kërcimit ne ju tregojmë të gjitha detajet e këtyre kufjeve, dhe ne tashmë ju themi se ato janë mjaft të lira për ato që ofrojnë ...

Siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm, këto Moshi Mythro Air përbëhet nga dy kufje në vesh, të mbuluara me alumin për të përmirësuar tingullin, (ato futen në kanalin tonë të veshit) dhe një pajisje transmetimi që i bashkon ato së bashku.. Ne do ta vendosim këtë pajisje në pjesën e pasme të qafës sonë dhe vetëm duke shtypur butonin e vetëm që ka do të jemi në gjendje ta lidhim atë me iPhone-in tonë, ose me ndonjë pajisje Bluetooth, me një shpejtësi mahnitëse. Duke qenë në vesh, tingulli është mjaft i mirë, me  Drejtuesit e neodiumit DR8, serioze po ato mund të jenë disi të larta, të theksuara duke i pasur brenda veshëve, por mund t'i zvogëlojmë falë barazuesit që ato përfshijnë përmes aplikacionit (do të flasim më vonë për aplikacionin). Me pak fjalë, do të jeni mjaft të kënaqur me tingullin që do të dalë nga Moshi Mythro Air. Unë kam provuar AirPods dhe e vërteta është se tingulli i Moshi Mythro Air është shumë më i lartë (dhe për më pak se gjysmën e çmimit).

Përmbajtja e paketimit

Në paketimin në të cilin vijnë këto Moshi Mythro Air të reja, përveç kufjeve vetë, ju mund të gjeni tre palë adaptorë me madhësi të ndryshme në mënyrë që ato të përshtaten në mënyrë të përkryer në kanalet e veshit tuaj. Diçka shumë e rëndësishme, ajo që vjen me adaptorë të ndryshëm, pasi ato kanë një zvogëlimi pasiv i zhurmës shkaktuar nga karakteristikat në vesh të këtyre kufjeve, dhe saktësisht adaptorët do të parandalojnë hyrjen e çdo lloji të zhurmës së jashtme. zvogëlimi nuk është absolut, kështu që ju mund të jeni të qetë nëse ecni në rrugë dhe ju doni të keni një tingull të ambientit.

Dallimi është në detajet që i bëjnë ata rehatshëm

Përmbajtja e kutisë së këtyre Moshi Mythro Air gjithashtu përfshin një Kabëll USB - MicroUSB që ju të ngarkoni, dhe a Kapëse magnetike që do të bëjë pajisjen transmetuese të Moshi Mythro Air (përmban bateria zgjat deri në 8 orë  dhe bashkoji dy kufjeve) përshtatet në mënyrë të përkryer në pjesën e pasme të këmishës sonë, pallto ose kudo që dëshironi ta merrni. Unë disi ngurroja të vishja këtë klip, por nganjëherë është e nevojshme ta përdorim pasi pesha e baterisë mund të bëjë që kufjet të bien, është mjaft diskrete prandaj është më mirë ta merrni për të pasur një kufje jashtë rrugës. po ju gjithashtu mund të shkoni duke vrapuar me ta, ose bëni sporte në palestër, pa pasur frikë se mos i humbni ato. Asgjë si AirPods ...

DJ4two, lidhni dy Moshi Mythro Air për të dëgjuar të njëjtën përmbajtje

Padyshim, diçka që i bën këta Moshi Mythro Air një mundësi shumë interesante është mundësia e lidhni dy kufje me njëra-tjetrën ... Ne i referohemi DJ4 dy, një mundësi me të cilën mundeni dëgjoni të njëjtën përmbajtje (të njëjtën muzikë ose video) me dy kufje Moshi Mythro Air. Ne e kemi testuar atë dhe e vërteta është se funksionon mjaft mirë, iDevices na lejojnë të nxjerrim zë vetëm në një pajisje Bluetooth, prandaj, me DJ4two mund të përdorni aplikacionin Mythro Air (i disponueshëm në App Store) për të lidhur kufje të tjera. Ju do të duhet vetëm aktivizoni DJ4të dy në një nga kufjet tuaja, me aplikacionin dhe shtypni butonin e energjisë te të tjerët, aplikacioni do t'i lidhë ata dhe ju do të filloni të dëgjoni të njëjtën përmbajtje në të dy kufjet. Nga aplikacioni Moshi Mythro Air tNe gjithashtu mund të planifikojmë mbylljen e tij (kur nuk i përdorim), apo edhe përdorim a EQ e pronarit të Moshi për të përmirësuar përvojën e zërit.

Ju mund t'i merrni ato në Faqja zyrtare e Moshi (markë cilësore në botën e aksesorëve për iDevices) për 80 € (në dispozicion në tre ngjyra të ndryshme) me transport në Spanjë në vetëm 5 ditëPërveç kësaj, transporti është plotësisht falas sepse kushton më shumë se 60 €. E dini, nëse po kërkoni disa kufje të mira Bluetooth, me një çmim jo të tepruar (mos harroni se AirPods kushtojnë 179 €), vlerësoni seriozisht këto Moshi Mythro Air, disa kufje shumë komode që mund t'i përdorni në çdo aktivitet që bëni gjatë ditës tuaj. Ne ju lëmë me një galeri me imazhe të këtyre Moshi Mythro Air.

Mythro Air
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
80 €
 • 80%

 • Mythro Air
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 80%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 95%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Raúl Aviles dijo

  Ufff me gjithë respektin e duhur ... Unë nuk do ta blija atë "gjë" ose të ngopesha me verë !! Duken shumë të pakëndshme ... dhe për t'i ngarkuar ata me USB, ata kanë ulje pasive për faktin e thjeshtë të të pasurit pads ... Nuk mbështet kodekë me cilësi të lartë siç është APTX
  Eja ... për më pak para më tërheqin modelet e tjera!