Ne testuam aksesorët e rinj magnetikë MagGo të Anker

Anker ka lançuar një koleksion të ri aksesorësh për iPhone që përfitojnë nga virtytet e sistemit MagSafe, jo vetëm për të karikuar pajisjet tuaja, por edhe për t'i mbajtur ato të sigurta. Ne testuam bazën tuaj PowerWave dhe unazën MagGo.

PowerWave MagGo, karikon dy pajisje me valë

AirPods tashmë janë bërë shoqëruesit e pandashëm të iPhone-it tonë, prandaj një bazë që lejon rimbushjen e të dy pajisjeve është gjithmonë e mrekullueshme për komodinën ose tavolinën tonë. Baza e PowerWave vjen me një dizajn cilindrik dhe ngjyra shumë elegante (e bardhë, e zezë, blu dhe vjollcë), duke ridizajnuar plotësisht atë që deri më tani e kuptonim si montimet e iPhone. Pjesa e sipërme hapet si kapak me anë të një menteshe që lejon një pjerrësi deri në 60 gradë, duke zbuluar një hapësirë ​​tjetër ngarkese për AirPods. Vetë mbulesa është gjithashtu një bazë karikimi me valë për iPhone që falë sistemit MagSafe nuk do të bjerë dhe do të mbetet i fiksuar me magnetët e tij të fuqishëm.

Fuqia e karikimit është 10W për karikuesin e kapakut (7,5W për iPhone) dhe 5W për bazën e brendshme. Mundësohet nga një kabllo USB-C e përfshirë, dhe gjithashtu me Një karikues 18 W Power Delivery që Anker përfshin gjithashtu në kuti, një detaj që është gjithnjë e më i pakët. Baza është mjaft e rëndë, për të qëndruar e fortë dhe për të mos rënë me peshën e iPhone. Do të kishte qenë një ide e shkëlqyeshme të përfitonit nga brendësia e saj për të vendosur një bateri që do të lejonte rikarikimin pa pasur nevojë ta lidhni atë me energjinë elektrike. Ne do t'i themi Ankerit.

Për të kompletuar një dizajn shumë të kujdesshëm, Anker ka vendosur një unazë Led në bazën që ndizet lehtë kur ngarkesa është aktive, asgjë e lezetshme. Një bazë që nuk do të përplaset aty ku e vendosni dhe që askush nuk do të mendojë se është ajo që është në të vërtetë. Çmimi i kësaj baze PowerWave në Amazon është 69,99 € (lidhje)

Unaza MagSafe

Aksesori tjetër që kemi testuar kanë qenë disa unaza që janë ngjitur në mënyrë magnetike me iPhone-in tonë dhe na lejojnë ta mbajmë rehat, pa rrezikuar që të na rrëshqasë nga duart. Perfekte për të bërë selfie, për të lundruar me lehtësi në internet ose për të bërë telefonata me video, unazat MagGo janë të disponueshme në ngjyra të ndryshme në mënyrë që të mos bien ndesh me rastin tuaj. Mos harroni se kur përdorni sistemin MagSafe është e nevojshme që kutia që përdorni të ketë edhe MagSafe në mënyrë që kapja të jetë e mirë.

Ata kanë një kapje shumë të mirë, siç ndodh shpesh me aksesorët MagSafe, shumë më mirë nëse përdorni një kasë, pasi sipërfaqja e xhamit e iPhone i bën ata të rrëshqasin shumë. Kur i përdor ke një ndjesi të mirë, nuk duket se do të bien me lëvizjen më të vogël, dhe në fakt në testet që kam bërë nuk kanë rënë apo lëkundje i iPhone vetëm nga unaza. Të disponueshme në të njëjtat ngjyra si baza e PowerWave (e bardhë, e zezë, blu dhe vjollcë) çmimi i tyre është 15,99 € në Amazon (lidhje)

Mendimi i redaktorit

Anker ka mundur të përfitojë nga virtytet e sistemit MagSafe, i cili me më shumë se një vit në treg po fiton gradualisht aksesorë interesantë dhe dizajne gjithnjë e më befasuese. Me përfundime shumë të mira dhe dizajne shumë elegante, kjo bazë PowerGo dhe unaza MagGo janë dy aksesorë të shkëlqyer për të dhuruar këtë Krishtlindje.

MagGo
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
15,99 a 69,99
 • 80%

 • MagGo
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Dizajn dhe përfundime shumë të mira
 • Përfshin karikuesin PD 18W
 • Përfitoni nga sistemi MagSafe

Contras

 • Baza mund të kishte përfshirë një bateri

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.